B - KRIS - Krzysiek

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

Awatar użytkownika
kris
Swój człek :)
Imię:
Kontakt:

B - KRIS - Krzysiek

Post autor: kris » poniedziałek, 03 gru 2012, 21:54

Cześć,
Niektórzy ze starszych klubowiczów pewnie pamiętają jeszcze żółtą mantę z Warszawy nie Julkową :). Historia jest długa i skomplikowana i chyba nie ma sensu pisać o wszystkim. W skrócie wygląda to tak. Pierwszą żółtą mantę rocznik 81 kupiłem 10lat temu. Przejeździłem nią tysiące kilometrów. Była fantastyczna, nigdy mnie nie zawiodła i już wtedy postanowiłem, że mantę będę miał zawsze. Po kilku latach postanowiłem zrobić remont. Po rozebraniu samochodu okazało się że lepiej jest kupić nową budę niż wydać pieniądze na spawanie, łatanie i szpachlę. Dzięki kontaktom w towarzystwie Manciarskim udało sie nabyć zdrową budę z 88roku. No i się zaczęło...Z racji braku miejsca, czasu i umiejętności zmuszony byłem polegać na "poleconych" specach. Dwa lata trwało zrobienie blacharki i położenie lakieru. Kolejny rok poświęcony był na złożenie wszystkiego do kupy. Tylko dzięki pomocy kolegi Kuby udało się tego dokonać. Oszczędzę Wam opowieści o kupowaniu samochodów na części, o problemach z przechowywaniem gratów, które przemieszczając się z garażu do garażu pomniejszały swoją objętość :) To nie jest już ważne bo samochód zaczął jeździć w poprzednią wiosnę. Niestety po złożeniu ujawniały się problemy, które z braku czasu udało się rozwiązać dopiero w tym roku. Samochód ma taki sam kolor jak moja pierwsza manta. Silnik jest z mojej pierwszej manty. To lekko dłubnięte (zrobiona głowica). Z S zrobił się E, czyli doszedł wtrysk. Hamulce z reksia. Wnętrze recaro z kratką.
Samochód jest zrobiony na oryginalnych częściach. Wszystkie blacharskie elementy były ściągnięte od zachodnich sąsiadów. Jeszcze jest masa rzeczy do zrobienia, ale ponieważ już kiedyś postanowiłem nie sprzedawać Manty to jeszcze mam sporo czasu na dokończenia mojej zabaweczki. Oczywiście samochód wyjeżdża tylko w słoneczne dni. Po remoncie nie widział śniegu i pewnie go nie zobaczy :)
Do zrobienia zostało umycie samochodu, zrobienie porządku pod maską, dokończenie środka i start w rajdach pojazdów z epoki ;)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bartex1972
Imię: Bartek
Kontakt:

Post autor: bartex1972 » poniedziałek, 03 gru 2012, 22:04

Co raz więcej mantów w klubie:D Ładnaa pogratulowac cierpliwosci, wrzuc więcej fotek:)
Manta a 2,2
Corsa 2.0 gt
Ascona b ////////................ progres 45%
Awatar użytkownika
dziad1
Znawca Manciarstwa :)
Imię: Artur
Kontakt:

Post autor: dziad1 » poniedziałek, 03 gru 2012, 22:05

nareszcie
8)
Uwaga:
teksty osoby skażone znakiem BMW.
Rozmowa z tym użytkownikiem nie ma większego sensu .

Obrazek
Awatar użytkownika
GemBoy
Imię:

Re: Manta B - kris - Krzysiek

Post autor: GemBoy » poniedziałek, 03 gru 2012, 22:57

kris pisze:Po remoncie nie widział śniegu i pewnie go nie zobaczy :)
Znaczy, że co? Źle zakonserwowany, czy jak? :lol:
'76 Audi 80 B1 GL(?)
'77 Opel Manta B 20S
'08 Grande Punto Sport
Awatar użytkownika
Franc
Imię:

Re: Manta B - kris - Krzysiek

Post autor: Franc » wtorek, 04 gru 2012, 00:30

GemBoy pisze:
kris pisze:Po remoncie nie widział śniegu i pewnie go nie zobaczy :)
Znaczy, że co? Źle zakonserwowany, czy jak? :lol:

ps.tu chodzi o masę... 8) kiedyś wyścigowe mercedesy skrobali z lakieru do gołej blachy nawet...mniej ważyły. Dlatego teraz kolorem wyścigowym Merca jest srebrny..
Manty zaś tracą wagę przez kolor brązowy :D
[kobieca mechanika] Iza..podaj klucz osiemnastkę.. EEE!... SZUKAM TUTAJ I NIEMA... ALE MOGE CI PODAC 10tke i 8mkę...
Awatar użytkownika
kris
Imię:
Kontakt:

Post autor: kris » wtorek, 04 gru 2012, 11:17

Myślę, że każdy kto zrobił remont kompleksowo nie chciałby, żeby breja śniegowa z dużym dodatkiem soli atakowała jego ukochane autko. Mi jeden remont wystarczy, na kolejny nie mam ani sił, ani kasy. W tym przypadku preferuję prewencję :)
No i jeszcze chciałem podziękować wszystkim, którzy pomogli mi przy odbudowie tego samochodu, bo bez Waszych garaży, czasu i pomocy pewnie nadal bym dostawał kolejnych siwych włosów.
Awatar użytkownika
GemBoy
Imię:

Post autor: GemBoy » wtorek, 04 gru 2012, 18:27

kris pisze:Myślę, że każdy kto zrobił remont kompleksowo nie chciałby, żeby breja śniegowa z dużym dodatkiem soli atakowała jego ukochane autko.
Myślałem raczej o tym, że dobrze zakonserwowane auto oprze się niejednej zimie.

Dzisiaj spadł u nas pierwszy śnieg, radocha niesamowita z jazdy, nie wyobrażam sobie, że Malina miała by stać całą zimę. Na letnich zero (a wręcz aż w minus) trakcji, nie szło gazu na trójce dodać, co popchnęło mnie do kupna dwóch brakujących zimówek i zmiany kompletu 'butów'. Teraz traci trakcję kiedy powinna i lata boczkiem aż miło 8)
'76 Audi 80 B1 GL(?)
'77 Opel Manta B 20S
'08 Grande Punto Sport
MarcinD.
Imię:
Kontakt:

Post autor: MarcinD. » wtorek, 04 gru 2012, 20:50

no wreszcie Krzysku !!!!

tylko nie pisz ze chcesz sprzedać ;-)
Awatar użytkownika
kris
Imię:
Kontakt:

Post autor: kris » wtorek, 04 gru 2012, 22:42

Podczas remontu i tuz po nim jak samochód nie chciał jeździć wielokrotnie chciałem ją sprzedać, ale myśli takie przychodziły jak nie widziałem samochodu. Wystarczyło znów ją zobaczyć, żeby wyleczyć się z tego pomysłu. Postanowiłem, że samochód zostanie w rodzinie. Jak dostanie żółte blachy to jeszcze bardziej się zakorzeni.
Awatar użytkownika
kris
Imię:
Kontakt:

Post autor: kris » poniedziałek, 10 gru 2012, 23:55

Wrzucę jeszcze kilka zdjęć. Jednak drobiazgi najbardziej cieszą właściciela i tylko on je zauważa :) Przykładem tego jest zrobiona tylna półka czy obite boczki. Nie miałem pomysłu na uratowanie tego co zostało z oryginału i wyszło coś takiego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A czy może ktoś powiedzieć w jakim samochodzie montowane było takie radio? Udało się kupić na allegro coś w klimacie, zapamiętującego stacje. Udało się naprawić radyjko i teraz gra wyśmienicie - też właściciel dumny, że samemu coś zrobił :)
Obrazek

no i kilka fotek całości:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ostatnie zdjęcia na których widać jak jeszcze dużo pracy zostało przy samochodzie. Podejrzewam, że powiecie, że to powinno się robić przed zamontowaniem ale niestety nie miałem takich możliwości. Najważniejsze dla mnie, że wszystko działa, tylko nie wygląda najlepiej, ale jak ktoś napisał na forum - mam całe życie żeby dopieszczać mantę:)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mcgregor
Imię:
Kontakt:

Post autor: mcgregor » wtorek, 11 gru 2012, 19:16

Hej.
A tak ogólnie to gdzie parkujesz w Warszawie?

Może kiedyś się ustawimy i pogadamy w Wawie.
Ja zapraszam na Wilanów, albo mogę podjechać.
Moja manta nie ma nic przeciwko zimowym wypadom. Właśnie założyłem zimówki do ciorania.

Pozdrawiam,
Konrad
MRT
MarcinD.
Imię:
Kontakt:

Post autor: MarcinD. » wtorek, 11 gru 2012, 20:49

fajna !!!
a co oznacza ten nr 12 ??
Awatar użytkownika
kris
Imię:
Kontakt:

Post autor: kris » wtorek, 11 gru 2012, 21:17

Jest to jednocześnie rok i miesiąc urodzenia mojej córki, która dostanie mantę na 18 urodziny :)
A co do spotkania to bardzo chętnie. Manta stoi sobie w środmieściu, niestety kawałek ode mnie, więc tylko co jakiś czas jadę do niej odpalić silnik i przejechać się z uśmiechem na twarzy po garażu ;)
Niestety robiąc fotki natknąłem się na pojawiającą się rdzę w zakamarkach gdzie manta była nieszczelna :( Bardzo mnie to zmartwiło ale na razie jak stoi w suchym to się jej nic nie stanie, a w kolejnym roku podleczę ją trochę.
Filip
Imię: Filip
Kontakt:

Post autor: Filip » wtorek, 11 gru 2012, 22:06

Nie wiem czy będzie chciała mantę. Mój syn ma 2 lata i dał mi jasno do zrozumienia że podoba mu się tylko volvo P1800 :P ma takiego resorka i co mu nie kupisz to tylko P1800 mu się podoba a jak mu pusciłem filmy z youtube o tym volvo to się wpatrywał jak ja w Mantę :lol:

Co ciekawe to to Volvo to jakieś lata 60 a wygląda naprawę nieźle :roll:
Awatar użytkownika
dziad1
Imię: Artur
Kontakt:

Post autor: dziad1 » wtorek, 11 gru 2012, 22:09

no to szykuj kaske :D
bo petka o wiele droższa od mani
dla ciekawości wszystkie składane były w angli i wszystkie śruby są metryczne :D
/małe grzebanie przy petce http://www.fotosik.pl/u/dziad1/album/163937 /
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 gru 2012, 23:49 przez dziad1, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga:
teksty osoby skażone znakiem BMW.
Rozmowa z tym użytkownikiem nie ma większego sensu .

Obrazek
ODPOWIEDZ