B- MANIEKZGR - Mariusz

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ODPOWIEDZ
Maniekzgr
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię: Mariusz

B- MANIEKZGR - Mariusz

Post autor: Maniekzgr » piątek, 14 lis 2014, 00:50

Od zawsze lubiałem stare, tylnonapędowe samochody.
W swojej karierze posiadałem kilka fordów sierra a o oplu mancie marzyłem już w szkole podstawowej.
Moja historia z tym egzemplarzem jest nieco zabawna ponieważ wsiadając do tego konkretnego samochodu już w wieku 12 lat nigdy nie przypuszczał bym że kiedyś będzie mój.
Mieszkam od zawsze w niewielkiej miejscowości Gryfino oddalonej o jakieś 30 km od Szczecina. Właśnie tutaj mój tata prowadził kiedyś swój warsztat samochodowy, a na tyłach warsztatu stał czarny opel z kubełkowymi fotelami i czerwonymi pasami szelkowymi w środku. Zapinanie się w te pasy i zabawa w kierowcę były moim ulubionym zajęciem na warsztacie. Wówczas manta należała do byłego praktykanta mojego taty, któremu obecny szef jako wynagrodzenie za pracę dał opla. Niestety właściciel z powodu braku prawa jazdy po pewnym czasie sprzedał auto znajomemu który chciał przeznaczyć ją na części dla własnego auta. Minęło parę lat, teraz ja sam prowadzę warsztat samochodowy a Artur, były praktykant taty jest jednym z moich stałych klientów i dobrym przyjacielem. Któregoś dnia przy piwie zaczęliśmy rozmawiać na temat manty i postanowiliśmy znaleźć ostatniego właściciela auta z ciekawości czy posiada jeszcze swój egzemplarz. Okazało się że tak, mało tego jest to dokładnie ten który sprzedał mu Artur, buda okazała się w lepszym stanie niż auto do którego miały iść części. Dwa lata trwało namawianie gościa na sprzedaż auta aż w końcu sytuacja zmusiła go żeby sam do mnie zadzwonił :) Tak auto wygląda po remoncie blacharki i 8 latach stania w garażu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Maniekzgr
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: B- Maniekzgr- Mariusz

Post autor: Maniekzgr » piątek, 14 lis 2014, 01:01

Bardzo proszę moderatora o ogarnięcie tematu ponieważ chciałem coś zmienić i nie wyszło do końca tak jak chciałem :) Dziękuję
Awatar użytkownika
czarek
[']
[']
Imię:
Kontakt:

Re: B- MANIEKZGR- Mariusz

Post autor: czarek » sobota, 15 lis 2014, 16:12

coś mi ta Manta przypomina...
czy nie była ona przypadkiem gdzieś spod Częstochowy?
po jakiś most smigaliśmy z Michałem kilka latek temu... stała na placu...
Obrazek
ŻABA I i ŻABA II = Mantzel Evo 2 sztuki...
Maniekzgr
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Maniekzgr » sobota, 15 lis 2014, 20:39

Na pewno nie. Długie lata krąży po starych śmieciach, nawet nie wiedzieliśmy że stoi w tym garażu. Poprzedni właściciel obiecał poszukać dysku na którym ma zdjęcia jak manta wyglądała przed remontem i w trakcie prac. Kolor też nie jest oryginalny.
Maniekzgr
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Maniekzgr » sobota, 15 lis 2014, 20:42

ŁyQ pisze:Te pierwsze zdjęcia to taki typowy "Barn Find" :D Piękna plastikowa Manta, nie wiem po co chcesz to przerabiać na B1. Plastikowymi też ktoś musi jeździć 8)
Zacząłem się poważnie zastanawiać. Nie odebrałem jeszcze wszystkich gratów od auta. Najpierw sprawdzę dokładnie w jakim są stanie zderzaki itp. i zdecyduję.
Filip
Znawca Manciarstwa :)
Imię: Filip
Kontakt:

Post autor: Filip » niedziela, 16 lis 2014, 11:47

Jak byłem UK to B2 schodziły na aukcjach za dużo większe pieniążki niż B1. Ne wiem dlaczego ale mi się B2 chyba bardziej podobają, wprawdzie nie mają tej lekkości wyglądu ale coś w nich jest.
Daniello
Imię:
Kontakt:

Post autor: Daniello » niedziela, 16 lis 2014, 16:24

ja jak szukalem swojej pierwszej manty to mialem sprecyzowane poglądy idące w kierunku B2. ale było to nascie lt temu, teraz jakbym mial cos kupić to rozglądałbym się zdecydowanie za B1. Poglądy z czasem sie zmieniają. A może to wynik tego że mante stylizowana na B2 już mam. W sumie to moja jest wlaśnei takim kundlem ale idacym w przeciwnym kierunku niż preferencje kolegi, autora wątku
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » niedziela, 16 lis 2014, 17:21

innymi słowy- kundle, jeśli nie wyszły spod ręki foosa, lub Daniella, są nic nie warte...
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
ODPOWIEDZ