A - Zimny90 - Piotr

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

Awatar użytkownika
Przemek - GT350TA
Znawca Manciarstwa :)
Imię:
Kontakt:

Re: A - Zimny90 - Piotr

Post autor: Przemek - GT350TA » niedziela, 25 sty 2015, 15:28

Cena normalna za dobrze wykonaną robotę. Oprócz samego nakładania powłok w wannie trzeba jeszcze ściągnąć stare, pouzupełniać ubytki, wyszlifować itp.
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » niedziela, 25 sty 2015, 15:36

Czak pisze:Masakra!! to ja chyba zostanę przy polerce...
Restauracja samochodu to nie zabawa w malowanie na czarno... Gdybyś Ty miał warsztat galwaniczny, to też byś chciał, aby Twoje usługi pokrywały koszty działalności. To jest OK, możesz sobie obniżyć cenę np samodzielnie przygotowując część powierzchni. Ale to po prostu są decymetry powierzchni chromowanej+ robota. I tyle.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Czak

Post autor: Czak » poniedziałek, 26 sty 2015, 12:20

Zgadzam się z tym że każdy chce mieć zapłacone za swoją robotę jak najlepiej. Nie zmienia to jednakże faktu że jest to dużo pieniędzy i za taką samą robotę w różnych rejonach polski można zapłacić mniej albo więcej. Wiem dobrze ile pracy trzeba włożyć
w odbudowę klasycznego auta i zawsze jak dochodziłem do tematu elementów chromowanych to taniej wychodziło poszukać czegoś używanego w dobrym stanie niż dawać do galwanizacji .Niestety na przestrzeni lat widzę że takie zabiegi są coraz trudniejsze ,bo takowych części jest po prostu coraz mniej , dlatego dopytuje o koszta bo mnie pewnie będą też niebawem czekać.
No a ogólnie to gratuluję auta i czekam na dalsze efekty prac.Sądząc po kadecie to będzie jedna z najlepiej zrobionych mant a w Polsce ;)
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » poniedziałek, 26 sty 2015, 13:41

[quote="Czak".Niestety na przestrzeni lat widzę że takie zabiegi są coraz trudniejsze ,bo takowych części jest po prostu coraz mniej , dlatego dopytuje o koszta bo mnie pewnie będą też niebawem czekać.
[/quote]

otóż to, dostępne używane części są coraz gorsze, kiedyś wyrzucałem lepsze, niż teraz kupuję. Dlatego trzeba płacić za naprawy...
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Awatar użytkownika
Zimny90
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię: Piotr

Post autor: Zimny90 » poniedziałek, 26 sty 2015, 13:51

magic pisze:otóż to, dostępne używane części są coraz gorsze, kiedyś wyrzucałem lepsze, niż teraz kupuję. Dlatego trzeba płacić za naprawy...
Tak jak napisałeś, rok przed zakupem manty A sprzedałem komplet zderzaków właśnie do takiego klasyka. Były w takim stanie, że śmiało można by je założyć do auta. Szukałem używanych, ale niestety używek w dobrym stanie niema.
Awatar użytkownika
Flave
Imię: Mateusz
Kontakt:

Post autor: Flave » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:35

Jest pod Łodzią firma która chromuje taki zderzak za mniej więcej 500-600 zł. Z tego co pamiętam to 16 zł za decymetr kwadratowy. Tylko niestety nie są dokładni i zastanowił bym się z 3 razy czy zostawił bym tam swoje zderzaki. Za to zawoziłem 3 razy zderzaki od różnych Amerykańskich krążowników znajomego i fakt cena była spoko ale niestety jakość nie zawsze powalała. Z tym, że pochromowanie takiego zderzaka w Poznaniu, Krakowie czy Wrocławiu kosztowało 3000 a u nich połowę. ;) Określenie terminu realizacji nie istnieje. Obsuwy są do 3 miesięcy i ciężko coś zostawić bo mają takie obłożenie. ;) Ale jak ktoś szuka tanio to można. :P
Awatar użytkownika
Zimny90
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Zimny90 » niedziela, 15 lut 2015, 23:11

Mała aktualizacja:
Skrzynia przepatrzona i odmalowana, dodatkowo doszła mała paczka z Niemiec z prezentami. Nowiutkie gumy do zawieszenia i nie tylko.
PS Gdyby ktoś potrzebował mogę ściągnąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dziad1
Imię: Artur
Kontakt:

Post autor: dziad1 » niedziela, 15 lut 2015, 23:17

Gumkę odbijająca do klapki wlewu paliwa poproszę.
:D
Uwaga:
teksty osoby skażone znakiem BMW.
Rozmowa z tym użytkownikiem nie ma większego sensu .

Obrazek
Awatar użytkownika
Zimny90
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Zimny90 » niedziela, 15 lut 2015, 23:22

Zobaczę co się da zrobić.
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » poniedziałek, 16 lut 2015, 17:37

dziad1 pisze:Gumkę odbijająca do klapki wlewu paliwa poproszę.
:D

2 sztuki. Dla mnie i dla dziada.
Awatar użytkownika
Zimny90
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Zimny90 » niedziela, 13 gru 2015, 18:25

Troszkę czasu mnie tu nie było. Więc czas nadrobić zaległości. Manta trafiła do blacharza, niestety różne przeciwności losu sprawiły, że nie naprawy, które miała przejść nie zostały doprowadzone do końca. Wróciła do nas i z pomocą znajomego, małymi krokami będziemy ją ratować.
Zdjęcia przedstawiają mantę po powrocie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kończymy konserwacje nadwozia po czyszczeniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aktualnie manta spędza zimę obok Kadetta w ciepłym garażu, na wiosnę zaczniemy ją przywracać do życia.
PS Gdyby ktoś posiadał maskę do Manty A chętnie przygarnę! Moja nie najlepiej wygląda.
ODPOWIEDZ