B - KOLARZ105 - Rafał

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolarz105
Swój człek :)
Imię: Rafal

B - KOLARZ105 - Rafał

Post autor: kolarz105 » poniedziałek, 19 paź 2015, 19:54

Witajcie, no więc postanowiłem zaprezentować swoją Mantę, to co już zostało zrobione, co będzie zrobione itd itp :)
Co tu można powiedzieć - Manta GSi zawsze była moim marzeniem, obok Kadetta GSi(którego też mam od pięciu lat i który jest już odremontowany z dbałością o każdą pierdółkę żeby była tak jak z fabryki :) ). Pasją do starych Opli zaraziłem się w dzieciństwie(nawet ze szpitala byłem przywieziony Kadettem GSi :> ).
Samochód kupiłem od naszego klubowego kolegi Pawła, a robota ruszyła od pierwszego dnia po zakupie.
Coś niecoś o aucie - Manta GSi, oryginalnie złota, obecnie czerwona, silnik 2.0 CIH 110KM, trochę rdzy, masa roboty, ale ile zabawy :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co zostało zrobione od zakupu? Sprawdziliśmy zawieszenie, ogarnęliśmy przekładnię kierowniczą, założyliśmy nowe tarcze i klocki, filtry, świece, poregulowaliśmy masę pierdół, wymieniliśmy poduszki pod silnikiem, a kurierzy właśnie wiozą nowe amortyzatory, opony, linkę od ręcznego, która z leżącą już na tylnej kanapie linką od sprzęgła czekają na wymianę(przy okazji pedał sprzęgła zostanie dobrze nasmarowany), założyłem byle jakie radio i dwa luźno rzucone głośniki żeby mieć czego słuchać, no i kupa drobniejszych rzeczy jak przerywacz od kierunkowskazów itd.
Co będzie zrobione? W przyszłym miesiącu zdejmujemy głowicę i CIH doczeka się w końcu porządnego remontu - uszczelniacze i pierścienie wołają rozpaczliwie o pomoc :?
W międzyczasie cały czas zbieram teile, z kttórych złożę finalny "look" auta i zabieramy się za grubsze rzeczy - powróci oryginalny, złoty lakier, jasno-beżowe wnętrze z fotelami Recaro(jak w GT/E), na przód wpadną lampy Irmschera, z tyłu duży spoiler Irmschera, blenda i duży zderzak Irmschera(tak, wiem, że są z nimi problemy, ale dla mnie zawsze najpiękniejsza była Manta GSi Irmscher :) ), koła na pewno jakieś porządne meshe w rozmiarze 15' z dobrym oponem, wygłuszenie wnętrza pod nowe audio(cały czas zgłębiam poradniki jak dobrze to zrobić w Mancie) - docelowo na pewno będą głośniki trójdrożne z przodu, z tyłu i skrzynia, którą już mam, w bagażniku(tak, wiem, że wielu osobom się to nie spodoba, ale mój samochód musi mieć co najmniej niezły sprzęt grający).
No, plany zacne, grube, ale nie niemożliwe - trzeba czasu, zapału i o mój Boże jak dużo hajsu.
A dzisiaj kurier przywiózł prezent - oryginalne Imrschery :>
Obrazek
Zapewne będę Was niejednokrotnie prosić o porady, pomoc i wszystko inne - chociaż Kadetta znam na wylot, to w temacie Manty jestem kompletnie zielony :mrgreen:
Obrazek
1986 Opel Manta GSi
1991 Opel Kadett GSi Champion
Awatar użytkownika
dziad1
Znawca Manciarstwa :)
Imię: Artur
Kontakt:

Re: B - kolarz105 - Rafał

Post autor: dziad1 » poniedziałek, 19 paź 2015, 20:11

!!!
no to działaj
i żeby zapału oraz kasy nie zbrakło
Uwaga:
teksty osoby skażone znakiem BMW.
Rozmowa z tym użytkownikiem nie ma większego sensu .

Obrazek
Daniello
Imię:
Kontakt:

Post autor: Daniello » poniedziałek, 19 paź 2015, 21:49

jak bedziesz sie pozbywal telewizorow (prostokatnych lamp), daj znac ;)
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » wtorek, 20 paź 2015, 08:12

Mogę się zamienić na spojlery tylne- mam 3 częściowy a potrzebuję taki jak masz Ty.

Plany zacne, więc czekamy na szczegóły.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Awatar użytkownika
norbi
Imię:
Kontakt:

Post autor: norbi » wtorek, 20 paź 2015, 17:35

Witamy,

Liczniki takie jak w GSi są. Włączniki na halogeny też ori. Kierownica chyba zwykła bez nakładki. Musisz szukać irmschera z nakładką lub bez bo i taka i taka wygląda ok. Fotele albo czerwone w paski albo szary zestaw podobny kolorem tapicerki do kadettowej itp. Chyba że od 400 ale to już kundelek będzie.
Cztery wloty, jeden na podszybiu.. zgadza się. Rocznik mam nadzieje 1985 w górę. Nie musisz odpisywać. Jeśli nie trzeba kombinować bo co to za GSi 1981.
Szyby zwykłe białe. Przydałyby się barwione. Może kiedyś skompletujesz. Mam w sumie jedną przednią barwioną z paskiem na stanie i nie wiem co z nią zrobię.
Zderzak tył to chyba lexmaul.
W ogóle fajna bo czerwona.Pryśnij od ręki te trójkąciki za tylną boczną szybą na czarny pół mat bo rażą po oczach ;)

Amortyzatory i sprężyny mam nadzieje że w jakiejś sportowej odmianie... -40 to taka seria dla manty wg mnie ;) Felgi 15" OK ;)

Wyczuwam dbałość o detale i szczegóły. Z systemem audio dałbym sobie luzu. W miejsce seryjnego radia wchodzą krótkie odmiany z wyjściem na usb. Skrzynka w bagażniku OK.. zawsze można ją wyjąć, a dobrze dopasowana nie będzie szpecić. Trójdrożne głośniki wg mojej wiedzy nie grają taka jak odseparowany zestaw. Dodatkowo głośniki tylne zaburzają odbiór. Tak więc średniotonowe zamocowane pod deską na boczku nie naruszając tapicerkę drzwi wystarczą. Na wysokie tony sam nie znalazłem godnego miejsca. Przylepione były do tych małych trójkącików w rogu szyby. Może dach. Tylna półka tylko w całości bez dziur na keenwody i pioneery.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości. Dawaj fotki KadEttaGsi ;))) Miałem takie dwa:)
czerwone B2 ecopower 16/9J Tronic 5.5 SUPERSPRINT 2,75"
http://www.mantaclub.pl/forum3/viewtopi ... =28&t=6133
Awatar użytkownika
baro
Imię: Bartek

Post autor: baro » wtorek, 20 paź 2015, 18:56

A jak sie karoseria ma w tym wozie???? jak z korozją??? amortyzatory koni czy nowe jakieś tam???? silnik masz zamiar poprostu rzucić nowe pierscienie i głowice zrobić czy będzie blok mierzony, i ewentualna ingerncja czy poprostu kontrola wzrokowa????Piękne Auto powodzenia w zabawie!!!
Awatar użytkownika
kolarz105

Post autor: kolarz105 » wtorek, 20 paź 2015, 19:42

Co do wnętrza - wiem, że beżowe GT/E będzie odejściem od ogólnej koncepcji na GSi Irmschera, ale jestem w stanie to przeżyć, a co ważniejsze - mam brązową deskę, beżowy tunel, boczki przednie i tylne - wszystko w bdb stanie, no i jak widać - jest też beżowa wykładzina. No i na auto wróci oryginalny, złoty lakier więc będzie to do siebie jak najbardziej pasować 8)
System audio to na razie bardzo luzna koncepcja, a zajmować się tym będziemy dopiero na końcu :)
Co do silnika - na razie w planach jest robota głowicy, dół jest raczej w dobrym stanie, chociaż nie wykluczam - wszystko okaże się jak skubańca rozkręcimy :P
Zawias - no myślę, że wystarczy -40mm, w głowie siedział pomysł na "grube stęsy", ale jak wiadomo dobrych terenów do pojeżdżenia u mnie nie brakuje, a już teraz na absolutnie, kompletnie ch***wych(przepraszam :D) oponach i bez amortyzatorów Manta daje naprawdę dużo frajdy z jazdy i jednak będzie lekko niżej, sztywniej, ale z nastawieniem jak najbardziej na to żeby dało się nią zdrowo pojezdzić(nie mówię tu o żadnym upalaniu) :)
Obrazek
1986 Opel Manta GSi
Awatar użytkownika
dziad1
Kontakt:

Post autor: dziad1 » wtorek, 20 paź 2015, 19:43

jJak coś bedziesz robił z silnikiem to mam głowice od 2.2 trochę wypolerowaną.
Podetniesz tłoki pod większe zawory i będzie zap!@#$%
:mrgreen:
Uwaga:

Obrazek
Awatar użytkownika
kolarz105

Post autor: kolarz105 » wtorek, 20 paź 2015, 19:51

dziad1 pisze:jJak coś bedziesz robił z silnikiem to mam głowice od 2.2 trochę wypolerowaną.
Nie wykluczam, że docelowo chciałbym coś podłubać(chociaż z tego co się orientuję to modzenie CIHa do tanich zabaw nie należy) - na razie i tak jestem pod wrażeniem, że te 110KM(ta, jasne, po 30 latach i w obecnym stanie z całą pewnością :D) naprawdę całkiem sprawnie radzi sobie z napędzaniem Manty - no i mam ogromny respekt do samego prowadzenia tego auta(mam Kadetta GSi, miałem Omegę A i Senatora B, ale jeżdżenie Mantą to kompletnie inna, nieporównywalnie trudniejsza bajka) - dlatego cały czas powoli, pokornie uczę się tego samochodu - na modzenie pod maską jeszcze przyjdzie czas :D
A co do karoserii - jest kilka niewielkich purchli(nad lewą przednią lampą, przy tylnym prawym słupku, pod prawym lusterkiem), ale sama podłoga jest całkiem zdrowa(zresztą blacharka była już robiona, a spód auta jest całkiem dobrze zabezpieczony).
No i trójkąty za bocznymi szybami - mam (chyba)oryginalne trójkąciki z jakiegoś skajoskóroniewiadomoczego - trzeba je nakleić :P
Obrazek
1986 Opel Manta GSi
Awatar użytkownika
norbi
Imię:
Kontakt:

Post autor: norbi » wtorek, 20 paź 2015, 20:08

kolarz105 pisze:
dziad1 pisze:jJak coś bedziesz robił z silnikiem to mam głowice od 2.2 trochę wypolerowaną.
Nie wykluczam, że docelowo chciałbym coś podłubać(chociaż z tego co się orientuję to modzenie CIHa do tanich zabaw nie należy) - na razie i tak jestem pod wrażeniem, że te 110KM(ta, jasne, po 30 latach i w obecnym stanie z całą pewnością :D) naprawdę całkiem sprawnie radzi sobie z napędzaniem Manty - no i mam ogromny respekt do samego prowadzenia tego auta(mam Kadetta GSi, miałem Omegę A i Senatora B, ale jeżdżenie Mantą to kompletnie inna, nieporównywalnie trudniejsza bajka) - dlatego cały czas powoli, pokornie uczę się tego samochodu - na modzenie pod maską jeszcze przyjdzie czas :D
A co do karoserii - jest kilka niewielkich purchli(nad lewą przednią lampą, przy tylnym prawym słupku, pod prawym lusterkiem), ale sama podłoga jest całkiem zdrowa(zresztą blacharka była już robiona, a spód auta jest całkiem dobrze zabezpieczony).
No i trójkąty za bocznymi szybami - mam (chyba)oryginalne trójkąciki z jakiegoś skajoskóroniewiadomoczego - trzeba je nakleić :P
Skóropodobne to mogły być z jakiś wersji z skajowym dachem. W gsi/gte były lakierowane ;)
czerwone B2 ecopower 16/9J Tronic 5.5 SUPERSPRINT 2,75"
http://www.mantaclub.pl/forum3/viewtopi ... =28&t=6133
Awatar użytkownika
kolarz105

Post autor: kolarz105 » wtorek, 20 paź 2015, 20:34

No to już coś wiemy więcej :D
A teraz temat rzeka(o którym czytałem już na forum) - jak widać mam Irmschery na przód, ale niestety nie mam reflektorów, ani okularów do których się je montuje - co począć?
Na razie koncepcja jest na BMW E30 na wąskiej lampie(bo okazuje się, że poliftowe E30 inne ma też przednie lampy) - ale to też łatwe do zdobycia nie będzie. Przez chwilę myślałem nad dostępnymi w sprzedaży reflektorami z okularami do regulacji - przeważnie jakieś wynalazki do traktorów itd, ale tam wszędzie widoczne chyba będą śruby którymi reflektor jest mocowany?
Może ktoś coś wie i dopomoże.
Obrazek
1986 Opel Manta GSi
Awatar użytkownika
dziad1
Kontakt:

Post autor: dziad1 » wtorek, 20 paź 2015, 21:33

ja kiedyś miałem wspawane (sic!) lampy od kanta i od przodu były nakładki dorobione by wyglądało to jakoś....
potem to wyleciało i poszły telewizory
Obrazek
zdjęcie z czasów jak byłem młody i gupi.... :D
Uwaga:

Obrazek
Awatar użytkownika
kolarz105

Post autor: kolarz105 » wtorek, 20 paź 2015, 21:47

dziad1 pisze:ja kiedyś miałem wspawane (sic!) lampy od kanta i od przodu były nakładki dorobione by wyglądało to jakoś....
potem to wyleciało i poszły telewizory
Obrazek
zdjęcie z czasów jak byłem młody i gupi.... :D
No ja wiem, że rzezbienie reflektorów z innych aut może się nie podobać, ale wyglądać ma jak oryginalny Irmscher - ale tutaj gratuluję inwencji twórczej :D
Obrazek
1986 Opel Manta GSi
Awatar użytkownika
baro
Imię: Bartek

Post autor: baro » środa, 21 paź 2015, 13:05

ktoś coś o golfie kiedyś mówił ze pasuje.... a ja ostatnio kumplowi kupiłem orginalne irmshery z ze wszystkim!!! za 100zł kpl przód
Awatar użytkownika
skwarek
Imię:
Kontakt:

Re: B - KOLARZ105 - Rafał

Post autor: skwarek » środa, 21 paź 2015, 18:23

Jak nie znajdziesz oryginalnych okrągłych wkładów to możesz dać najtańsze wkłady z Dużego Fiata!, nawet regulacje na nich można zrobić. Ale jak sumienie Ci na to nie pozwoli to szukaj oryginałów ale kupuj kompletami bo chyba szkła były płaskie i wypukłe (może Adaśko potwierdzi?).

Norbi, nie wiem czy to GSI po 1985r, ostatnie roczniki miały zegary gdzie pola czerwonego na obrotku było więcej.

Tak czy siak dobra baza i zadbana. Osobiście w pierwszym dniu zrobiłbym coś z kierownicą bo mi przypomina tą z Malucha.
ODPOWIEDZ