A - CIOTKINS - Krystian

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ciotkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię: Krystian

A - CIOTKINS - Krystian

Post autor: ciotkins » piątek, 04 lis 2016, 17:35

Dobry Wszystkim
Przedstawiam oficjalnie swoja nowa przyjaciolke jaka jest Manta A rocznik 72. Auto mam od dwoch tygodni. Szukalem kadeta c, ale w oczy wpadla aukcja na ebayu z ta oto Manta. Stala ona sobie spokojnie nietykana przez okraglutkie 17 lat. Tak na marginesie kupiona niedaleko Rüsselsheim. W aucie siedzi silnik 1.9 na wtrysku, podobno orginalny z Manty A, niestety w dowodzie 1600, a wiec po swapie. Przygotowany do odpalenia, niestety pompa paliwa trup czekam na nowa. W najblizszych planach blacharka, lakier i duzo radosci :D :D

Tutaj fotki jeszcze z aukcji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
z tylu mysza sie najadla :)

Tu transport...
Obrazek
Obrazek

I w garazu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz porownanie. U gory moje, na dole nie moje. Zastanawia mnie podpiecie niektorych wezy. Czy w obu przypadkach prawidlowe, bo jednak troche sie rozni.
Obrazek
Obrazek

Wszelki opinie, sugestie i komentarze mile widziane. Najbardiej te negatywne i pouczajace. Pozdrowionka
MarcinD.
Znawca Manciarstwa :)
Imię:
Kontakt:

Re: A - CIOTKINS - Krystian

Post autor: MarcinD. » piątek, 04 lis 2016, 18:02

no fajna, życzę udanej reanimacji.....

co do silnika -to na zdjęciach za mało widać, ale zdaje mi się że foto z samego dołu to L -jetronic, a ty masz pewno LE Jetronica.(bo pięć wtrysków, bo żółte wtryskiwacze itp....) [rurę i filtr powietrza masz od manty A z wtryskiem, reszta to pewno od manty B 1.9/2.0] Z tą odmą to bez różnicy.
Jeśli będziesz miał orginał 1.6 to tam i tak nie było wtrysku tylko gaźnik.
Never believe the guy next to you at Esso bar, when he's talking about his 160hp 2.2E "by little tricks".
Harri Salminen
ciotkins
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: ciotkins » piątek, 04 lis 2016, 18:26

Jesli o wtryskiwacze chodzi to patrzymy na kolor tych wtyczek z elektryka? U mnie sa szare.
MarcinD.
Imię:
Kontakt:

Post autor: MarcinD. » piątek, 04 lis 2016, 18:40

z tego co pamiętam wtyki na wtryskiwaczach w LE były żółte, a w L białe, jeśli się nie mylę.
A masz tam dodatkowe rezystory podpięte do instalacji ? Jak ich nie ma to LE, jak są to L.
Na stronie głównej, są w garażu opisy L i LE to sobie możesz porównać.
Never believe the guy next to you at Esso bar, when he's talking about his 160hp 2.2E "by little tricks".
Harri Salminen
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » piątek, 04 lis 2016, 22:13

Jeśli chodzi o podłączenia, to te na dolnym zdjęciu jest bardziej prawidłowe.
Twój wtrysk to LE, bo masz 5 wtrysk i przekaźnik pompy paliwa, które w L nie występują.

Jeśli masz wtyczki szare- to znaczy że coś jest kombinowane.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
ciotkins
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: ciotkins » niedziela, 06 lis 2016, 16:53

Niestety rura miedzy dolotem, a przeplywka jest powaznie uszkodzona musze zastapic ja na jakis czas czyms innym. Z racji malej dostepnosci orginalna uszkodzona rure bede probowal oddac do firmy, ktora to naprawi. Znacie jakis wspolczesny zamiennik latwo dostepny, ktory by tam spasowal?
Awatar użytkownika
Krzychu
Swój człek :)
Imię: Krzysiek

Post autor: Krzychu » niedziela, 06 lis 2016, 19:44

gratuluję zakupu i życzę powodzenia w odbudowie tak pięknego samochodu jakim jest Manta A
Opel Manta B V6
Obrazek
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » niedziela, 06 lis 2016, 20:51

ciotkins pisze:Niestety rura miedzy dolotem, a przeplywka jest powaznie uszkodzona musze zastapic ja na jakis czas czyms innym. Z racji malej dostepnosci orginalna uszkodzona rure bede probowal oddac do firmy, ktora to naprawi. Znacie jakis wspolczesny zamiennik latwo dostepny, ktory by tam spasowal?
ta rura w Twoim samochodzie nie jest oryginalna.
Ale też żadna rura jaką wudziałem w oplach nie pozwala na wygięcie w 180 stopniowy łuk, więc pozostaje ci albo zmienić położenie filtra powietrza, albo jakieś części tuningowe, byle w czarnym kolorze.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » niedziela, 06 lis 2016, 21:26

magic pisze:
ciotkins pisze:Niestety rura miedzy dolotem, a przeplywka jest powaznie uszkodzona musze zastapic ja na jakis czas czyms innym. Z racji malej dostepnosci orginalna uszkodzona rure bede probowal oddac do firmy, ktora to naprawi. Znacie jakis wspolczesny zamiennik latwo dostepny, ktory by tam spasowal?
Ale też żadna rura jaką wudziałem w oplach nie pozwala na wygięcie w 180 stopniowy łuk, więc pozostaje ci albo zmienić położenie filtra powietrza, albo jakieś części tuningowe, byle w czarnym kolorze.
I tu się Krzysiek bardzo mylisz. Ta rura jest zdecydowanie oryginalna. To bardzo charakterystyczny element osprzętu silnika w mancie A GT/E.
Wrogiem nie jest alkohol tylko metabolizm aldehydu octowego...
Awatar użytkownika
ROBERT
Imię:

Post autor: ROBERT » poniedziałek, 07 lis 2016, 07:19

Ksywę, to masz zajedwabistą...
Rurki i peszele powiadasz...
http://www.bajpolmotosport.pl/Przewody-powietrza-c662#t
http://racingstreet.pl/przewod-dolotu-a ... -6474.html
http://mmtuning.pl/categories/show/id/2 ... y-dolotowe
Norauto odwiedź, tam tego mnóstwo.
ROBERT.

Obrazek
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » poniedziałek, 07 lis 2016, 13:05

Junioross pisze:
magic pisze:
I tu się Krzysiek bardzo mylisz. Ta rura jest zdecydowanie oryginalna. To bardzo charakterystyczny element osprzętu silnika w mancie A GT/E.

o widzisz, a ja się nigdzie nie doszukałem, że mancie A był wtrysk L...
ciotkins
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: ciotkins » poniedziałek, 07 lis 2016, 20:01

magic pisze: ta rura w Twoim samochodzie nie jest oryginalna.
a ja marzylem o rozowej... :oops: :oops: :) :)
ROBERT pisze:
http://www.bajpolmotosport.pl/D1-Spec-c632#t

PS edycja postów tu mi nie działa :evil:
Ksywka z dziecinstwa, taka wyszla taka byla hehe...

Co do tej rurki, jak ja bede ja dorabia, albo szukal innej to co z tym kroccem ogarnac (to jest odma bodajze, tak?) co to u mnie laczony jest z pokrywa zaworow? Jakby go nie bylo to tez bedzie, czy nie bardzo?
Awatar użytkownika
bartex1972
Imię: Bartek
Kontakt:

Post autor: bartex1972 » poniedziałek, 07 lis 2016, 21:45

Żeby cos naprawić najpierw musisz wiedziec jak to działa spróbuj ;)
Manta a 2,2
Corsa 2.0 gt
Ascona b ////////................ progres 45%
Awatar użytkownika
ROBERT
Imię:

Post autor: ROBERT » wtorek, 08 lis 2016, 11:22

ciotkins pisze:
magic pisze: ta rura w Twoim samochodzie nie jest oryginalna.
a ja marzylem o rozowej... :oops: :oops: :) :)
ROBERT pisze:
http://www.bajpolmotosport.pl/D1-Spec-c632#t

PS edycja postów tu mi nie działa :evil:
Ksywka z dziecinstwa, taka wyszla taka byla hehe...

Co do tej rurki, jak ja bede ja dorabia, albo szukal innej to co z tym kroccem ogarnac (to jest odma bodajze, tak?) co to u mnie laczony jest z pokrywa zaworow? Jakby go nie bylo to tez bedzie, czy nie bardzo?
Skoro było, to załóż. Te gumowate łączniki są również z wypustami do odmy. U mnie w aucie miałem coś takiego, jak bryka na blosie śmigała. Nie chciałem ciąć ori gumy, więc kupiłem taką w norauto i do tego podpiąłem odmę. Z tego, co pamiętam, była wypustka, tylko zaślepiona. Więc wywierciłem otwór w niej i połączyłem z wężem odmy za pomocą kawałka rurki miedzianej i 2 opasek.
ROBERT.

Obrazek
ciotkins
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: ciotkins » wtorek, 22 lis 2016, 21:04

Witam. Dzis male uaktualnienie.

Po zalozeniu nowej pompy wody silnik hula. Oprocz co troche puszczajacych wezy, paru kaluz benzyny motor pali na dotyk. Probowalem go rozgrzac, ale po 3-4 min zaczynalo go dusic i bez dodawania gazu poprostu gasl. To jedno, a drugie to mierzylem dzis kompresje, wychodzilo 10 na kazdym plus minus 0,5. Kicha,bo chyba kolo 14 powinno byc, ale musze to zrobic lepiej, bo po pierwsze na zimnym silniku, po drugie sprzet do pomiaru byl krotko mowiac h.... owy.

Chyba tyle narazie co do silnika. Zajalem sie rozbiorka wnetrza, wybebeszylem wiekszac. W sumie to myslalem, ze w podlodze bedzie gorzej, ale i tak blacharz bedzie mial co przy aucie robic.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przedemna wydarcie wiazki elektrycznej, nie wiem jak to ogarne ;) bedzie chyba 1000 zdjec...
ODPOWIEDZ