A - Lloyd - Tomek

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lloyd
Znawca Manciarstwa :)
Imię: Tomek
Kontakt:

A - Lloyd - Tomek

Post autor: Lloyd » środa, 17 cze 2020, 20:19

Cześć,

Zakładam wątek o mojej Mancie A, będę tutaj opisywał perypetie remontowo-budowlane :-)))

Mantę mam od jakiegoś czasu, kupiona od Miszy viewtopic.php?f=28&t=9581

W zestawie była biała buda i czerwona mechanika oraz kilka gratów. Kilku innych gratów zabrakło...

Po rozmontowaniu czerwonej, jej karoseria ostatecznie dziś odjechała w kierunku Marcina D. hura

Załączam kilka zdjęć, ciekawostką po zdjęciu wygłuszenia okazała się fabryczna jaszczurka Opla z 1971 r.:
7.jpg
P1330091s.jpg
4.jpg
2.jpg
20200616-174628 (1).jpg
20200616-183557.jpg
Awatar użytkownika
Def
Imię:
Kontakt:

Re: A - Lloyd - Tomek

Post autor: Def » środa, 17 cze 2020, 22:27

Super! Wrzucaj info na bieżąco, nawet pierdoły, fajnie się to czyta.
Ja chętnie poczytam bo u mnie ostatnio zastój :)
Załączaj proszę zdjęcia jako załączniki do wiadomości na forum, bo wtedy zostaną przesłane na nasz serwer i nie zaginą. Fotki linkowane z zewnętrznych serwisów wcześniej czy później przepadną.
Pozdrówka,
Def
Commodore A GS 2,8l 1968r.
Etap 0.1 - reanimacja układu zasilania paliwem
Awatar użytkownika
Lloyd
Imię: Tomek
Kontakt:

Post autor: Lloyd » czwartek, 18 cze 2020, 15:15

Hej,
Dzięki za miłe słowa :)

Pierdoły to ja mogę pisać na bieżąco 8) , zdjęcia - chętnie, o ile będzie jakiś postęp do fotografowania. Ten wątek ma mnie motywować do regularniejszych prac przy Mancie.

Nie mam możliwości edycji posta, ale dodaję zdjęcia od nowa (w niskiej jakości - dużo więcej zdjęć w słusznych rozmiarach chętnie udostępnię na życzenie).
Ile mamy miejsca na dysku?

Plan na nadchodzące miesiące to zacząć blachę, później piaskowanie i epoksyd.
W międzyczasie zawieszenie do piaskowania i malowania proszkowego + poliuretany z Deutera.

I teraz pytania:
  • Jak w ruchu drogowym sprawuje się twardość 90 ShA w tym modelu? Mam w kilku samochodach cywilnych taką twardość + rozpórki kielichów przednich, ale są to większe i cięższe auta. Z kolei w Mancie B 75 ShA jest takie... zwyczajne :shock: Jakie macie doświadczenia?
  • Czytając forum polecany jest Novol. Ma to słabe strony? Na co uważać? A może to nie jest najlepszy wybór?
Bardzo chętnie wysłucham wszelakich sugestii i konstruktywnej krytyki, także piszcie śmiało :)
Awatar użytkownika
Capri
Imię:
Kontakt:

Post autor: Capri » czwartek, 18 cze 2020, 15:59

Ambitnie!
Nie spodziewałem się, że Mantę A jeszcze opłaca się ratować z takiego stanu. Widać, że polskie ręce nie oszczędzały jej przez całe lata...a może dekady?

Będziesz pracować na nią sam, czy zlecasz warsztatowi?

Przed piaskowaniem polecam:
- usunąć wszelkie maty oraz bitumeny od spodu i wewnątrz. Pozwoli to zaoszczędzić dużo pieniędzy związanych z czasem całego procesu i ilości zużytego materiału
- usunąć szpachlówkę z miejsc piaskowanych (opalarka, ostra szpachelka)

Daj spokój z epoksydowaniem całości przed blacharką. Blacharz będzie się denerwować, że trzeba oczyszczać wszystkie spawane powierzchnie co jest równe dodatkowej pracy, a więc podniesie koszt.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pomalowanie całości Rodofosem, co spowoduje, że długo nie pojawi się żaden rudy nalot podczas pobytu w warsztacie.

Uważaj z Novolem - moim zdaniem w klasycznych renowacjach najlepiej korzystać z linii NfCC (Novol for Classic Car). To zupełnie inna linia, o zupełnie innych własnościach od zwykłego szarego Novol Spectral.

Powodzenia! Będę śledził wątek z przyjemnością :)
Awatar użytkownika
Def
Imię:
Kontakt:

Post autor: Def » piątek, 19 cze 2020, 00:09

Cześć,
Można załączyć 6 załączników do jednego posta.
Dla ograniczenia transferu forum robi miniaturkę każdego załączonego zdjęcia (szerokość 250pix).
Jak ktoś jest zainteresowany, to może kliknąć miniaturę i zobaczy zdjęcie oryginalne.
Oryginalne zdjęcie niestety też musi być ograniczone rozmiarowo, ustawiony aktualnie limit to 0,5MB czyli 512kB.
Możemy ustawić więcej, ale trzeba będzie więcej płacić co roku za serwer.

Pozdr,
Def
Commodore A GS 2,8l 1968r.
Etap 0.1 - reanimacja układu zasilania paliwem
ODPOWIEDZ