A - RUDY - Daniel

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magic
Znawca Manciarstwa :)
Imię:

Re: A - RUDY - Daniel

Post autor: magic » czwartek, 30 lis 2017, 10:25

Rzeczywiście, schludnie to wygląda,

a w kilku zdjęciach pokazałeś kawał roboty, całkowicie nie pochwaliłeś się kolektorem i co to za lakier na nim,

trudno się do czegoś doczepić, może tylko silnik wyglada na zbyt nowoczesny do tej komory, może kilka gadżetów w stylu "vintage"...

i pokaż dokładnie pompę do sprzęgła.

Próby drogowe jak się domyślam już były. Jakie osiągi?
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » czwartek, 30 lis 2017, 10:30

ROBERT pisze:kufa, chłopie, kawał fajnej roboty.
!!!
Kopara mi opadła.
:twisted:
Uwierz mi, że na żywo wygląda jeszcze lepiej.
Wrogiem nie jest alkohol tylko metabolizm aldehydu octowego...
Awatar użytkownika
Capri
Imię:
Kontakt:

Post autor: Capri » czwartek, 30 lis 2017, 13:33

Chociaż absolutnie nie lubię takich restomodowych przeróbek (za nowoczesny silnik jak dla mnie:)) - to pokłony i szacun za ilość pracy jaką musiałeś włożyć w budowę tego samochodu. Jestem bardzo ciekawy jak się prowadzi, skręca no i...hamuje.
Piękne, utrzymane w oryginalny stylu tapicerki, przyjemny kolor nadwozia, elegancko dopracowane elementy komory silnika.

Z moich pytań: z czego zastosowałeś cewki zapłonowe - bo nie widzę oryginalnego rozdzielacza z tyłu silnika? Pokaż jak upchałeś intercooler z bądź co bądź małym wzmocnieniu czołowym Manty :)
Awatar użytkownika
rudy
Swój człek :)
Imię:
Kontakt:

Post autor: rudy » czwartek, 30 lis 2017, 14:52

Co do tylniego mostu to widadome bylo od poczatku ze musi zostać zmieniony. obecnie jestem na etapie szukania pomysłów i rozwiązań najlepszych w tym aucie. jezeli chodzi o sprzęgło to biorąc pod uwagę mase manty i to że napędza tylko jedną oś, powinno dać sobie rade. tym bardziej ze pierwsze testy na rolkach coś tam kleiło ;)

jeżeli chodzi o hamulce auta, to dzięki podpowiedzi juniora, zostało wymienione na idealnie pasujace serwo na wieksze od saab'a wraz z pompą hamulcową, co poza lepszym hamowaniem dało tez wiecej miejsca przy turbo. widomo ze trzeba zmienić jeszcze ogólnie zaciski i tarcze. i stąd też rozmowa odnośnie wielkości felg :)

cewki zapłonowe są z vw 1.6fsi. duzo osób stosuje czerwone cewki z audi ale wystają one 2cm powyżej pokrywy, a ja chciałem żeby sotała czerwona maskownica :) ale aparat ogólnie został tylko nie ma kopułki. jest skrócony o 3cm wałek tak zeby wystawał jak najmniej ale był czujnik hala.

intercooler jest o rdzeniu 460x230. ogólnie pasował idealnie w okienko grila, musiałem tylko naciać i zrobić na równo dolną część pasa.

Obrazek

Obrazek

nie jestem osobą która robi duzo zdjec podczas roboty ;) wiec i zdjec kolektora nie mam za duzo. zostały odcięte same doloty a bańka zrobiona z płaskiej alu blachy. puźniej ogarnięty otwór przepustnicy i posciśnienia i ot gotowy. mam tylko zdjecie spawu ;)

Obrazek

jeżeli chodzi o pompke sprzęgła. to od wewnątrz zrobiłem nowe mocowanie i ustawilem tak żeby pedał pracował w pełnym zakresie. było bardzo mało miejsca ale ostatecznie udało sie znaleść luke paru centymetrów. niestety zdjec nie mam tutaj tylko jak w komorze zamknąłem wszystko

Obrazek

narazie cieżko jest powiedziec jak to sie prowadzi jak jezdzi i wogole. poprostu przejechłem tym 800m :D jest jeszcze co robić, jak skonczy sie wssytko to będzie można coś wiecej powiedzieć
Obrazek
Awatar użytkownika
rudy
Imię:
Kontakt:

Post autor: rudy » czwartek, 30 lis 2017, 14:58

Capri pisze:Chociaż absolutnie nie lubię takich restomodowych przeróbek (za nowoczesny silnik jak dla mnie:)) - to pokłony i szacun za ilość pracy jaką musiałeś włożyć w budowę tego samochodu. Jestem bardzo ciekawy jak się prowadzi, skręca no i...hamuje.
Piękne, utrzymane w oryginalny stylu tapicerki, przyjemny kolor nadwozia, elegancko dopracowane elementy komory silnika.
uwież mi że decyzja o takim zakresie przeróbek trwała bardzo długo i nawet w trakcie nie byłem do końca pewny tego wszystkiego. wiem że
skoro sam nie wiedziałem do końca to i opinie będą różne :)
Obrazek
ODPOWIEDZ