A - JUNIOROSS - Bartek

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

Awatar użytkownika
Junioross
Znawca Manciarstwa :)
Imię:
Kontakt:

Re: A - JUNIOROSS - Bartek

Post autor: Junioross » poniedziałek, 13 mar 2017, 07:26

[quote="magic"](...) tak... wiązka elektryczna jest czasochłonna. Jak powiedziałem komuś, że biorę 150 zł za mb to mnie wyśmiał.

Dwa razy już go widziałem, jak stał na poboczu...[/quote kable do przednich kierunkowskazów

Czasochłonna jednak jest jakiś progres. Wczoraj miałem niewiele czasu więc zrobiłem do przednich kierunkowskazów i przygotowałem wiązkę bagażnika, którą mam zamiar dziś po pracy dokończyć.
Tak czy inaczej to mimo, że nie jest to oryginalny element i nawet nie próbuje takim być bo znacznie się od niego różni to bardzo mnie cieszy estetyka współczesnych materiałów.
Kable od przednich kierunków:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wrogiem nie jest alkohol tylko metabolizm aldehydu octowego...
Awatar użytkownika
Adaśko
Imię: Adam
Kontakt:

Post autor: Adaśko » poniedziałek, 13 mar 2017, 10:05

Fajne są te wtyczki od kierunków, jednak mają jedną dość istotną wadę. Konektory w ich wnętrzu odpowiadające za przeniesienie prądu są cieniutkie niczym włos.

Reasumując Bartku, dobra robota.
Obrazek

Brakuje mi braku rdzy...
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » piątek, 12 maja 2017, 19:40

Jako, że jestem już prawie pewien, że na czerwcowy zlot mantą nie przyjadę to napiszę chociaż dlaczego... ale od początku.
Nie mam pojęcia czemu ale po wielu latach zaczął mi się podobać spoiler pod zderzak z modelu GT/E. Jeszcze kilka lat temu uważałem, że jest obrzydliwy aż tu ostatnio nabyłem coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wstępnych przymiarkach uznałem, że ma to rację bytu i po pewnej kosmetyce powinien dać się spasować.

Obrazek

Obrazek

Chociaż zdania były podzielone decyzja zapadła... Montujemy!

Mantę z grubsza rozebrałem, załadowałem na lawetę i pojechała do Rudego.

Obrazek

Jako, że było trochę poprawek po poprzednim lakierowaniu, ja też niestety przyczyniłem się do pogorszenia jej stanu. Po szczegółowych oględzinach przeprowadzonych z Danielem podjęliśmy decyzję, że będzie jeszcze raz lakierowana w całości i tym razem z dużo większym naciskiem na jakość powłoki i spasowanie elementów. Kolorystyka pozostała bez zmian, gdyż jestem zdania, że jest bardzo trafiona.

Obrazek

Obrazek

No i takie zdjęcia już w lakierze, ale jeszcze przed polerką i docelowym wykończeniem.

Obrazek

Jako, że po dołożeniu spoilera moja manta przestała wyglądać jak typowa SR'ka więc zdecydowałem się na zapożyczenie pomysłu na pomalowanie tylnego pasa z wersji GT/E. Czarny tył zawsze mi się podobał, a przy czerwonym lakierze i fabrycznych lampach było strasznie monochromatycznie i mdło.

Obrazek

Skoro już wspomniałem o lampach, które mają być bardziej wyeksponowane to należało więc trochę o nie zadbać bo jednak 46 lat miało niebagatelny wpływ na pseudo-chromowaną powierzchnię ich ramek.

Przed:

Obrazek

Po

Obrazek

Obrazek

Nie chciałem również rezygnować z pasów na bokach. Niestety ich malowanie jest bardzo pracochłonne i efekt nie zawsze w 100% spełnia nasze oczekiwania dlatego zagryzłem zęby i zapłaciłem absurdalną kwotę żeby zamówić u dr.manty gotowe naklejki.

Obrazek

CDN.
Awatar użytkownika
Adaśko
Kontakt:

Post autor: Adaśko » sobota, 13 maja 2017, 11:40

Ale chociaż do naklejek ładną raklę dostałeś :)
Obrazek

Brakuje mi braku rdzy...
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » sobota, 13 maja 2017, 12:02

Adaśko pisze:Ale chociaż do naklejek ładną raklę dostałeś :)
I do tego kilka stron tekstu; chyba akt kapitulacji III Rzeszy - nie jestem pewien ale pewnie to bo jest po niemiecku; i instrukcja z wymiarami i obrazkami jak te paski przykleić żeby wyglądało to jak trzeba.

Dodatkowo w paczce znalazły się takie 2 podkładki/uszczelki pod stopki lusterek i te wycięte z kawałka gumy mogę teraz wyrzucić.

Obrazek
MarcinD.
Imię:
Kontakt:

Post autor: MarcinD. » poniedziałek, 15 maja 2017, 16:42

ładnie wyszły te chromy
Never believe the guy next to you at Esso bar, when he's talking about his 160hp 2.2E "by little tricks".
Harri Salminen
Awatar użytkownika
Adaśko
Kontakt:

Post autor: Adaśko » poniedziałek, 15 maja 2017, 20:13

Jeszcze raz przyjrzałem się fotkom lamp. Może być niedobrze. Odbłyśnik stosuje się wyłącznie w lampach przeciwmgłowych, żeby wyraźnie odróżnić je od pozostałych. W lampach pozycja/kierunek sama żarówka robi robotę. Istnieje więc obawa, że wszystkie lampy będą świecić jak przeciwmgłowe i nie będzie widocznej różnicy między pozycją i stopem. Możliwe, że będziesz musiał zmatowić te powierzchnie odbijające światło.
Obrazek

Brakuje mi braku rdzy...
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » poniedziałek, 15 maja 2017, 21:08

Adaśko pisze:Jeszcze raz przyjrzałem się fotkom lamp. Może być niedobrze. Odbłyśnik stosuje się wyłącznie w lampach przeciwmgłowych, żeby wyraźnie odróżnić je od pozostałych. W lampach pozycja/kierunek sama żarówka robi robotę. Istnieje więc obawa, że wszystkie lampy będą świecić jak przeciwmgłowe i nie będzie widocznej różnicy między pozycją i stopem. Możliwe, że będziesz musiał zmatowić te powierzchnie odbijające światło.
Adam, tak było fabrycznie. Klosze mają wewnątrz dodatkowe przesłony (z blachy ocynkowanej) i one załatwiają sprawę.
Awatar użytkownika
Adaśko
Kontakt:

Post autor: Adaśko » wtorek, 16 maja 2017, 16:40

Aaaa, to zmienia postać rzeczy. Na zdjęciu odnowionych obudów nie widać tych wygłuszaczy odblasku.
Obrazek

Brakuje mi braku rdzy...
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » środa, 17 maja 2017, 18:58

mi się tam wszystko podoba. Takie pasy, to Adaśko też ogarnia. Ogarnia, jednak dopiero jak stwierdzi, że efekt końcowy jest Ok. Np moje szablony do pasów ocenił jako passe, wrzucił do pieca, aby nie przyszło mi do głowy zamawić to gdzie indziej...

I nie dołacza instrukcji wielkości bibli do naklejek.

A co do manty, to ładna. Klub dwukrotnie lakierowanych się powieksza.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Awatar użytkownika
Adaśko
Kontakt:

Post autor: Adaśko » środa, 17 maja 2017, 22:17

Ogień ich nie ogarnął, leżą w piwnicy. Nie niszczę Twojego dziedzictwa :lol:
Obrazek

Brakuje mi braku rdzy...
Awatar użytkownika
dziad1
Imię: Artur
Kontakt:

Post autor: dziad1 » środa, 17 maja 2017, 22:29

Adaś nowym Miszą wszytko kisi :D
Uwaga:
teksty osoby skażone znakiem BMW.
Rozmowa z tym użytkownikiem nie ma większego sensu .

Obrazek
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » czwartek, 18 maja 2017, 13:47

quote="Adaśko"]Jeszcze raz przyjrzałem się fotkom lamp. Może być niedobrze. Odbłyśnik stosuje się wyłącznie w lampach przeciwmgłowych, żeby wyraźnie odróżnić je od pozostałych. W lampach pozycja/kierunek sama żarówka robi robotę. Istnieje więc obawa, że wszystkie lampy będą świecić jak przeciwmgłowe i nie będzie widocznej różnicy między pozycją i stopem. Możliwe, że będziesz musiał zmatowić te powierzchnie odbijające światło.[/quote]

Oprócz tego, co napisał Junioross, to stosunek mocy żarówek: 21 do 5 Watt też robi swoje.

Nie jest to 27 do 1, ale jest różnica.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » środa, 24 maja 2017, 06:00

Manta odebrana i sukcesywnie ją składam. Niestety cierpię na chroniczny brak czasu i tempo nie zachwyca.

Obrazek

Wieczorem po pracy udało mi się wyrwać na godzinę do garażu żeby zrobić szablon wykładziny do bagażnika (sorry za jakość zdjęć)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czeka mnie jeszcze zrobienie dywaników pod nogi i nakładka na tylne podszybie. Później już tylko zanieść to do tapicera żeby obszył brzegi czarną, skajową lamówką.
Awatar użytkownika
bartex1972
Swój człek :)
Swój człek :)
Imię: Bartek
Kontakt:

Post autor: bartex1972 » środa, 24 maja 2017, 17:52

Zapowiada się zacnie :D
Manta a 2,2
Corsa 2.0 gt
Ascona b ////////................ progres 45%