A - JUNIOROSS - Bartek

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BeastBuster
Swój człek :)
Imię:
Kontakt:

Post autor: BeastBuster » niedziela, 01 lut 2009, 15:17

Ileś dałeś za obie płaszczki? Cudo :roll:
Małymi krokami do przodu...
Obrazek
Awatar użytkownika
Junioross
Znawca Manciarstwa :)
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » niedziela, 01 lut 2009, 15:32

Jak jesteś poważne zainteresowany kupnem napisz na private to dam Ci namiar na takie, cenę sobie sami ustalicie - z tego co wiem został ostatni komplet.
Wrogiem nie jest alkohol tylko metabolizm aldehydu octowego...
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » niedziela, 29 mar 2009, 20:53

Pewnie już niektórzy z Was pomyśleli, że zmądrzałem i odpuściłem plan "zglebienia" manty. Otóż muszę Wam zakomunikować, że jesteście w błędzie:
K.A.W -85/-70
myślę że stan więcej niż zadowalający bo wyglądają na bardzo mało używane (podobno jeden sezon)
Obrazek
Awatar użytkownika
BeastBuster
Imię:
Kontakt:

Post autor: BeastBuster » niedziela, 29 mar 2009, 22:02

Super, mi to sie marzy ale utwardzić zawieszenie i co najwyżej obniżyć o 10mm hehe :wink:
Małymi krokami do przodu...
Obrazek
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » niedziela, 29 mar 2009, 22:33

BeastBuster pisze:Super, mi to sie marzy ale utwardzić zawieszenie i co najwyżej obniżyć o 10mm hehe :wink:
:shock: :shock: :shock:
Po pierwsze nie wiem czy są sprężyny obniżające o 10mm (chyba że seryjne które trochę już usiadły), a po drugie dla 10mm to chyba by mi się nie chciało nawet kilku złotych wydać na inne sprężyny jak miałbym nad głowa perspektywę ich wymieniania; bo myślę że różnica jest praktycznie niezauważalna :(
Awatar użytkownika
Przemek - GT350TA
Imię:
Kontakt:

Post autor: Przemek - GT350TA » poniedziałek, 30 mar 2009, 05:33

Manta A GT/E miała o 13 mm niższe zawieszenie od SR :wink:
Awatar użytkownika
ROBERT
Imię:

Post autor: ROBERT » środa, 01 kwie 2009, 12:40

Junioross pisze:Jak jesteś poważne zainteresowany kupnem napisz na private to dam Ci namiar na takie, cenę sobie sami ustalicie - z tego co wiem został ostatni komplet.
Cóż to za emblematy te manty?
Oryginały mają "szpilki" od spodu, które wchodzą w otwory w błotnikach.
ROBERT.

Obrazek
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » środa, 01 kwie 2009, 13:49

Te są odlane z miedzi i pochromowane - jubiler naprawdę dał radę. Do przygotowania formy użyto oczywiście oryginalnego emblematu.
Te trzpienie mocujące "mantki" oryginalnie nie wydaja się byś pewnym zabezpieczeniem przed wypadnięciem lub kradzieżą więc sposób mocowania został rozwiązany w ten sposób, że w emblemacie są wywiercone i nagwintowane 2 otwory (w tych samych miejscach gdzie oryginalnie znajdowały się trzpienie). Myślę, że takie rozwiązanie powinno się dobrze sprawdzić ale dodatkowo chcę pod emblemat podkleić kawałek piankowej taśmy dwustronnej w miejscu gdzie jest zagłębienie na oznaczenia i nr które umieszcza opel na swoich gratach - powinna wtedy wyjść równa płaszczyzna.
Myślałem także o użyciu specjalnej pasty na gwinty zabezpieczającej śruby przed odkręcaniem spowodowanym wibracjami - a przy moim zawieszeniu zapewne ich nie zabraknie :twisted:
Daniello
Imię:
Kontakt:

Post autor: Daniello » środa, 01 kwie 2009, 14:38

Moje są zamontowane tylko na samej taśmie dwustronnej (tej miękkiej gąbczastej).Nnie zamierzałem naruszać płaszczyzny lakieru i konserwacji przez wykonanie dziur w błotnikach, wiec usunąłem trzpienie montażowe z emblematów i przykleiłem na samej taśmie. Były obawy czy taśma utrzyma elementy miedziane, które są znacznie cięższe niż oryginalne aluminiowe. Płaszczki jednak trzymają sie już chyba 3-ci rok i nie mają zamiaru nawet drgnąć, wiec to chyba dobry pomysł na zamocowanie tego typu gadżetów.
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » środa, 01 kwie 2009, 14:55

U mnie te otwory w błotnikach są prawdopodobnie od wyjścia auta z fabryki i akurat nie było żadnych problemów z korozją związanych w tym miejscu. Więc nie obawiam się o rdzę lecz raczej o nieletnich "kolekcjonerów" ciekawych emblematów.
Awatar użytkownika
Korn
Imię:
Kontakt:

Post autor: Korn » środa, 01 kwie 2009, 15:20

Weź pod uwagę to, że jak taki "kolekcjoner" się uprze, a będziesz miał emblematy przytwierdzone zbyt mocno, to efektem będą dwa błotniki do malowania i połamana biżuteria. Lepiej więc chyba "pozwolić" na oderwanie taśmy dwustronnej... Moje powyższe rozważania wynikają, niestety, ze znanej tezy: pokurwiony kraj.
Obrazek
Awatar użytkownika
ROBERT
Imię:

Post autor: ROBERT » środa, 01 kwie 2009, 15:25

Korn pisze:Weź pod uwagę to, że jak taki "kolekcjoner" się uprze, a będziesz miał emblematy przytwierdzone zbyt mocno, to efektem będą dwa błotniki do malowania i połamana biżuteria. Lepiej więc chyba "pozwolić" na oderwanie taśmy dwustronnej... Moje powyższe rozważania wynikają, niestety, ze znanej tezy: pokurwiony kraj.
Dlatego moje emblematy leżą w chacie na półce.
ROBERT.

Obrazek
Daniello
Imię:
Kontakt:

Post autor: Daniello » środa, 01 kwie 2009, 15:43

Korn pisze:Weź pod uwagę to, że jak taki "kolekcjoner" się uprze, a będziesz miał emblematy przytwierdzone zbyt mocno, to efektem będą dwa błotniki do malowania i połamana biżuteria. Lepiej więc chyba "pozwolić" na oderwanie taśmy dwustronnej... Moje powyższe rozważania wynikają, niestety, ze znanej tezy: pokurwiony kraj.
dokładnie w moim przypadku to był również mocny argument
Awatar użytkownika
Junioross
Imię:
Kontakt:

Post autor: Junioross » środa, 01 kwie 2009, 19:08

liczę na to, że jak ktoś spróbuje nim poruszyć i zobaczy, że ani drgnie to odpuści - nie myślę tu o kimś kto planuje kradzież tego emblematu (bo taki przyjdzie ze śrubokrętem do podważenia) lecz o smarkaczach, którym przypadkowo takie coś wpadnie w oko.
Awatar użytkownika
reaven41
Imię:
Kontakt:

Post autor: reaven41 » sobota, 04 kwie 2009, 16:48

Widze ze Bartuś zachorowal na szlifowanie podluznic swoja droga jestem ciekaw jak bedzie Manta A wygladac na takiej glebie?? . Jakie fele do tego beda zestawem?? te koniczyny co powyzej pokazywales??
Zmieniajac temat Korn ma calkowita racje lepiej zamocowac delikatnie jak ma ukrasc i tak wezmie . Zyciowy przyklad mialem tak zamocowane engelmanty ze jak zdejmowal to pokrzywil mi poszycia drzwi bo od spodu byla nakretna na srubie a nie zamocowane na wkreta .
Manta B1 1.9
Astra GSi '92--> Sold
Opel Calibra V6
Astra G coupe Turbo
ODPOWIEDZ