B - SZPAKU - Szymon

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

Awatar użytkownika
szpaku
Znawca Manciarstwa :)
Imię:
Kontakt:

B - SZPAKU - Szymon

Post autor: szpaku » środa, 30 kwie 2008, 11:13

Nareszcie znalazłem chwilę czasu na skrobnięcie paru słów na temat mojej przygody z Oplem Mantą.

Na nie uleczalną chorobę zwaną ZAPALONY SYMPATYK YOUNGTIMERÓW zaraził mnie kolega, który przez 2 lata odbudowywał Kadeta C Limo.

Oprócz Kadiego w ogródku stał jeszcze jeden "Dziwny samochód". Przez całą zimę wielokrotnie chodziłem niedaleko wielkiej góry śniegu. Na wiosnę, gdy ścieg zaczął topnieć ukazała się fragment czegoś niebieskiego. W tedy nawet nie wiedziałem co to za samochód, nigdy w życiu nie wiedziałem że Adam Opel wyprodukował takie coś. Zacząłem sie trochę interesować tematem, a gdy dowiedziałem się że postanawia ją sprzedać to wiedziałem że muszę ją mieć. Nawet zapożyczyłem się żeby ją kupić. Było warto. Nie mając funduszy na remont ani uruchomienie snułem wizje szaleństw Moją Mantą, plany tuningu oraz przeróbek. Dobrze że z czasem ochłonąłem.

Obrazek
Tak wyglądała w dniu zakupu
Obrazek

ObrazekObrazek

Poprzedni właściciel sprowadził ja z Łodzi. Ja kupiłem ją w 2002 roku. Od razu trafiłem na stronę MC, tam zgłębiałem tajniki życia i zachowań Mant oraz poznałem brać manciarską ze swojej okolicy.

Obrazek Obrazek
Manta B - GreG ______________________________________________ Manta B - Manciarz

Jest to Manta B '78 SR. Miała silnik 1.9 na gaźniku INAT zenith-cie , ale silnik zdążył sie przekręcić jeszcze przed momentem zakupu. Musiałem dokonać operacji przeszczepu nowego "serca". W Wa-wie kupiłem 2.0 CIH na wtrysku Bosch LE-Jetronic od Blaka - Dzięki. Ostatni właściciel startował nią na rajdach na Miedzianej Górze podczas "zlotów starych samochodów i kabrioletów".
Obrazek Obrazek

W sierpniu 2002 zaczął sie remont. Mana została rozebrana i wypiaskowana. Niestety gość który piaskował nie dysponował małymi dyszami i dlatego nie mógł piaskować bocznych powierzchni. Po piaskowaniu byłem zaskoczony stanem blach, wyszło tylko kilka dziur które zostały zaspawane.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Minęło kilka miesięcy zanim zdecydowałem sie jak powinna wyglądać moja Manta. Gdzieś w necie znalazłem zdjęcia z folderów Opla Manty w wersji GT/E . Bardzo mi sie spodobała. Wybrałem Piękny Kolor Pomarańczy. Odcień konsultowany z MarcinemD.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Niestety oryginalne błotnik nie nadawały się na odnowienie. Na nowe nie było mnie stać wiec tymczasowo założyłem stare. Powiem szczerze że do tej pory borykam się z problemem błotników :(
Naszedł czas mozolnego składania. Przez dwa miesiące po godzinach pracy siedziałem w garażu do 24. Obserwowanie jak powoli część po części wyłania się moja Manta to był piękny widok.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Nie wiedzieć czemu zaskoczyła mnie zima i Manta musiała poczekać do wiosny z dalszym składaniem. Wiosną zostało kilka drobiazgów i kupa przejść podczas rejestracji. Od zakupu minęło 3 lata. Dokładnie 25.07.2005 ruszyłem w pierwszą trasę moją Mantą. Jak kupowałem nie myślałem że tak długo to będzie trwało. Warto było czekać.

Obrazek ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Pierwszy zlot Borki 2005

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Borki 2006 maj

ObrazekObrazek
Borki 2007 maj

ObrazekObrazek
Miedziana Góra 2007

ObrazekObrazek
2007 Adventure II

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Bieszczady i Słowacja 2007

Po powrocie z wakacji na parkingu najechał na stojącą Mantę kierowca BMW. Zanim sie z orientował, że coś jest nie tak zdążył mi wjechać w prawy błotnik i zgiąć przedni zderz. Niestety jeszcze nie udało mi sie tego naprawić.

To byłby koniec krótkiej historii mojej Manty B '78 GT/E
Obrazek
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » środa, 30 kwie 2008, 11:33

fantastyczny samochód.
Jeden z moich faworytów.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Awatar użytkownika
ŁyQ
Swój człek :)
Imię:
Kontakt:

Post autor: ŁyQ » środa, 30 kwie 2008, 14:31

ech.....piękna rzecz... :D
MANTA B GT/E 2.0S 1982r.
"Bo czerwone są szybsze..."
Awatar użytkownika
skwarek
Imię:
Kontakt:

Post autor: skwarek » środa, 30 kwie 2008, 15:00

Dopiero teraz zauważyłem uchylne szyby z tyłu, bardzo ciekawy patent. Wg mnie troche lepiej wygląda ze spolerkiem pod zderzak przedni no ale .... Mam pytanie odnośnie lusterek, czy są one seryjne? bo przyznam się ze pierwszy raz takie widze. Ogólnie podaba mi się i nie widze potrzeby zmian, tylko utrzymac w takim stanie.
szacuneczek za uratowanie Manty od zgnicia :)
pozdr
Awatar użytkownika
ROBERT
Imię:

Post autor: ROBERT » środa, 30 kwie 2008, 15:27

No, no, fajny sprzęcik i kawał solidnej roboty.

Pozdro.
ROBERT.

Obrazek
Awatar użytkownika
szpaku
Imię:
Kontakt:

Post autor: szpaku » środa, 30 kwie 2008, 16:37

skwarek pisze:Wg mnie troche lepiej wygląda ze spolerkiem pod zderzak przedni no ale .... Mam pytanie odnośnie lusterek, czy są one seryjne? bo przyznam się ze pierwszy raz takie widze.
Przedni spojler będzie obowiązkowo wracał z powrotem. "Fachowcy" , którym dałem do zamontowania razem z malowaniem błotników mi go .....dolili. Jak mogę dać rade każdemu. Chcesz dobrze, zrób sam !!!!
A lusterka 100 % oryginał.
Obrazek
Awatar użytkownika
skwarek
Imię:
Kontakt:

Post autor: skwarek » środa, 30 kwie 2008, 17:11

szpaku pisze: Przedni spojler będzie obowiązkowo wracał z powrotem. "Fachowcy" , którym dałem do zamontowania razem z malowaniem błotników mi go .....dolili. Jak mogę dać rade każdemu. Chcesz dobrze, zrób sam !!!!
A lusterka 100 % oryginał.
Racja, co do lusterek zwracam honor, pierwsze co zrobiłem po powrocie z pracy sprawdzałem temat w reklamówkach opla. Widzałem takie lusterka w dwóch BCC wiec przyjmuje do wiadomości ze seria.
szpaku pisze:To byłby koniec krótkiej historii mojej Manty B '78 GT/E.
czemu koniec historii? mam nadzieje ze ciemne chmury sie nad manta nie zbierają.
Awatar użytkownika
MantaFan
Imię: Bartek
Kontakt:

Post autor: MantaFan » środa, 30 kwie 2008, 18:52

Fajna widać że włożyłeś dużo serca w to auto ,jeszcze gleba i oryginalne gumy na zderzaczki i będzie git :D ,pozdro
Awatar użytkownika
szpaku
Imię:
Kontakt:

Post autor: szpaku » środa, 30 kwie 2008, 19:30

MantaFan pisze:... gumy na zderzaczki i będzie git :D ,pozdro

Tego właśnie szukam, spróbuje dopasować od czegoś innego bo oryginału nie mogę dostać.
Obrazek
Filip
Imię: Filip
Kontakt:

Post autor: Filip » środa, 30 kwie 2008, 20:26

Brawo. Widać że podchodzisz do sprawy z należną jej starannością. Fajna Mancia i w dobrym stanie.

OT:A jak tam gumy od stabilizatora? Pasowały?
Awatar użytkownika
szpaku
Imię:
Kontakt:

Post autor: szpaku » środa, 30 kwie 2008, 21:35

Filip pisze:Brawo. Widać że podchodzisz do sprawy z należną jej starannością. Fajna Mancia i w dobrym stanie.

Niestety cały efekt psują mi źle pomalowane i dopasowane błotniki. Musze sie sam wsiąść za nie i zabezpieczyć je dobrze. Po kilku miesiącach powychodziły parchy na błotnikach. Ech ci nasi fachowcy.

Gumy jutro będę zakładał , wyglądają na dobre, jeszcze dzięki za zakup.
Obrazek
Awatar użytkownika
MantaFan
Imię: Bartek
Kontakt:

Post autor: MantaFan » czwartek, 01 maja 2008, 09:19

szpaku pisze:
Gumy jutro będę zakładał , wyglądają na dobre.
Myśle że powinieneś być zadowolony z efektu, wkońcu diabeł tkwi w szczegółach :wink:
Awatar użytkownika
norbi
Imię:
Kontakt:

Post autor: norbi » czwartek, 01 maja 2008, 14:54

Przepiękne auto!! Gratulacje.

Dobrze że są ludzie którym nie przeszkadza seryjność Manty :wink:

Pozdrawiam i do zobaczenia 17.05 :)
Awatar użytkownika
ROBERT
Imię:

Post autor: ROBERT » poniedziałek, 05 maja 2008, 12:45

szpaku pisze:
Filip pisze:Brawo. Widać że podchodzisz do sprawy z należną jej starannością. Fajna Mancia i w dobrym stanie.

Niestety cały efekt psują mi źle pomalowane i dopasowane błotniki. Musze sie sam wsiąść za nie i zabezpieczyć je dobrze. Po kilku miesiącach powychodziły parchy na błotnikach. Ech ci nasi fachowcy.

Gumy jutro będę zakładał , wyglądają na dobre, jeszcze dzięki za zakup.
Pisz na PW do Diobła i zamów sobie u niego dwa przednie z laminatów.
Sam ostatnio kupiłem do drugiego auta, i po malutkich poprawkach pasują bardzo ładnie.
Jeśli jednak chcesz z blachy, to chyba pozostaje tylko Misza.
Poproś go, a wybierze Ci fajne.
Pozdro.
ROBERT.

Obrazek
Awatar użytkownika
Moćk
Imię: Maciek
Kontakt:

Post autor: Moćk » czwartek, 08 maja 2008, 19:24

Manta jest z pierwszej ligii, pięknie zrobiona seria, zaróno z zewnątrz jak i w środku. Chociaż biorąc pod uwagę fakt, że to była oryginalna SR, to trochę szkoda, że nie zostawiłeś fabrycznego malowania. Ale i tak jest klasa! A co to za fajna, czerwona Ascona na 3 zdjęciu, jeszcze żyje?
Coś z moich archiwów :D
Obrazek
Lemming of the BDA
ODPOWIEDZ