A - MONTER - Paweł

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

Awatar użytkownika
MonteR
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię: Pawel
Kontakt:

Post autor: MonteR » środa, 01 paź 2008, 20:15

Manta już u mnie w garażu...
Spokojne oględziny i przeglądanie całości uspokoiły mnie nieco ;)

Blacharsko nie ma tragedii tak jak napisałem szpachla i pianka montażowa jest, ale akurat w tym miejscu gdzie trafiłem przy pierwszych oględzinach ;)

Na dobrą sprawę nie musiałbym kupować żadnych elementów blacharskich, bo wszystkie wady, które są, da się poprawić nawet, ale żeby nie było lipy jest już krótka lista elementów blacharskich, które zamówię sobie z DE do wymiany, żeby nie rzeźbić niepotrzebnie...

jak już wcześniej napisałem zamiast oryginalnego 1.9S, wstawiam C20NE+T, Manta nie będzie robiona na 100% oryginał. Będzie to custom.
Wizualnie będzie jak najbardziej zbliżona do oryginału, ale np. chromowane będą tylko zderzaki, lusterka, 2 mantki i obrysówki grilla i świateł oraz obrysy szyb, reszty chromów nie zakładam... Może jak mnie kiedyś najdzie ochota to założę... leżą i jeść nie wołają...

Jeżeli chodzi o odejścia widoczne od serii to będą to przednie lampy black hella z E30 z soczewką i na tył zastanawiam się na lampami z Opla GT... więcej zmian zewnętrznych nie planuje...

Co do wnętrza to jeszcze nie jest przesądzone, przeglądam różne aranżacje wnętrz szukając pomysłu. Na pewno przednie fotele nie będą seryjne... bo ich nie mam, a te które widziałem mi nie odpowiadają... kolorystycznie kremowo-czarne na ok. 90%...

planów i pomysłów jest wiele... na chwilę obecną chcę przymierzyć silnik ze skrzynią, dopasować tunel, jak wszystko będzie si, to auto zostanie przygotowane pod lakier, a później to już tylko wykończeniówka (dla składającego i portfela ;) )

Mam bardzo dużo gratów od 1.9 CIH i będę je sukcesywnie wyprzedawał, ponieważ nie planuje powrotu do tego silnika... Jeśli ktoś czegoś szuka śmiało może pisać na PW

Pozdro
VW Santana 1.9 -> VW Quantum 2.2T - na ukończeniu
Opel Manta A 1973 - czas rozpocząć zabawę po ponad 7 latach czekania...
Awatar użytkownika
MonteR
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: MonteR » wtorek, 14 paź 2008, 21:25

z nowości...
garaż mieszczący w środku mantę został podpalony... manta cała, tyle że nieco z sadzy, ale duża część uszczelek, listewek poszła z dymem... zaciski (2 komplety) po regeneracji nadają się do kolejnej... z dymem poszła też część osprzętu silnika... silnik na szczęście nie ruszony, a brakło jakieś pół metra patrząc po tym co powypalane jest...

komuś już przeszkadzało ;/ trzeba nowego miejsca na auto poszukać...

z bardziej optymistycznych rzeczy... poza delikatną stłuczką z przodu manta nie miała innych przygód :D bardzo mnie to cieszy :D
Awatar użytkownika
Adaśko
Znawca Manciarstwa :)
Imię: Adam
Kontakt:

Post autor: Adaśko » wtorek, 14 paź 2008, 21:58

Dziki kraj. Przykre :roll:
Obrazek

Brakuje mi braku rdzy...
Awatar użytkownika
ROBERT
Imię:

Post autor: ROBERT » środa, 15 paź 2008, 08:17

Że też niektórym oszołomom nawet stare auto przeszkadza.
Powinny delikwentowi łapska pousychać.
ROBERT.

Obrazek
Awatar użytkownika
B CC 1979
Imię: Marcin
Kontakt:

Post autor: B CC 1979 » środa, 15 paź 2008, 08:39

MonteR pisze:z nowości...
garaż mieszczący w środku mantę został podpalony...
Nic tylko dorwać delikwenta i ... :!: :!: :!:

Mam nadzieje że dasz rade znaleźć zniszczone elementy
Opel Manta B CC 1979
Awatar użytkownika
rleszcz1
Swój człek :)
Imię:

Post autor: rleszcz1 » środa, 15 paź 2008, 11:00

monter....
moje kondolencje:((((
chyba bym się pociął ze smutku...
gdzieś Ty ją trzymał, u Andrzeja? jeśli tak to co z jego manią?

masssakra....
Pozdrawiam
rysiek
0691 923 456
Awatar użytkownika
MonteR
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: MonteR » środa, 15 paź 2008, 17:48

Ludziom nie tyle przeszkadza stare auto co hałas...

Garaż mam na uboczu miasta... duży bo 25m, tani, z prądem i konkretnym kanałem... obok garażu plac wielkości połowy boiska do piłki nożnej z płyt betonowych, ale dość równy... No wszystko niby fajnie pięknie, ale obok są ogródki działkowe... no i pewnie komuś przeszkadzało, że szlfierka czy wiertarka pracuje... z resztą była już 'delegacja' z pytaniem czy to się jakiś warsztat nie otworzył, bo jak tak, to będą działkowcy pisać petycje do zarządcy terenu.... tak się kształtuje sytuacja...

Co do strat... garaż i tak miałem malować, teraz czeka mnie dodatkowo umycie ścian przed malowaniem, więc z tym nie płacze, ale dopiero co położyłem instalacje elektryczną w plastikowych korytkach i podpiąłem świetlówki, bo w ogóle ani światła, ani prądu nie było... więc od nowa robota...

Co do strat z części, to 'na szczęście' spalone uszczelki to cały karton z Manty B, Skrzynia z uszczelkami i większością detali z Manty A jest tylko okopcona i lekko nadpalona, więc tutaj mam nadzieje nie będzie strat...

Nówka chłodnica i wentylator pod moje c20ne raczej już nadają się tylko na złom...

dodatkowa głowica od c20ne, która miała być podstawką pod wykonanie kolektora wydechowego pod turbo cała poprzepalana... mam nadzieje tylko, że prosta i nie pokrzywiła się od temp.

Zaciski hamulcowe po regeneracji, które leżały w plastikowej skrzynce zintegrowały się ze skrzynką... więc trzeba je teraz jakoś odłupać i znów oddać do regeneracji...

Napisałem podpalenie i może to tak "groźnie zabrzmiało"... Garaż jest wyposażony w piec trocinowy i ktoś prawdopodobnie wlał coś przez komin i podpalił albo wrzucił coś wybuchowego, bo rura odprowadzająca dym i ogrzewająca pomieszczenie była rozerwana tuż pod kominem na kolanku... dalej to co zostało wlane/wrzucone spadło na karton z deseczkami do rozpalania w piecu... wypaliło/wytopipło się nieco rzeczy w promieniu ok 1m od pieca... na szczęście benzyna do mycia rzeczy była w drugim końcu garażu, a większa ilość drewna jest schowana w kanale. Pożaru jako takiego nie było ponieważ drzwi są zamykane na szczelnie, tak że jak jest gorąco w lecie to potrafią się zakleszczyć...

Nie mniej... szukam nowego miejsca na auto... Przy okazji oddawania manty do piaskowania postaram się też zrobić przeprowadzkę garażu...
Awatar użytkownika
ROBERT
Imię:

Post autor: ROBERT » czwartek, 16 paź 2008, 07:30

Hmmm.
Ja też miałem ciekawie.

Z jednej strony kościół, a z drugiej paru upierdliwych sąsiadów.
Z proboszczem było spoko- mi nie przeszkadzały jego dzwony, a jemu to, że coś tam skubię w garażu. Ogólnie bardzo ugodowy gość.
Co do sąsiadów- temat był prosty- większość mnie zna w okolicy, że za młodu nie byłem grzeczny, a nowi usłyszeli, że jak im się nie podoba, nie muszą się tu przyprowadzać. Stara wiara im wytłumaczyła, o co biega. A policja? Cóż, czasem zaprosi się paru kumpli ze szkoły, którzy noszą mundury na kawę i jest oki.
ROBERT.

Obrazek
Awatar użytkownika
Korn
Imię:
Kontakt:

Post autor: Korn » środa, 26 lis 2008, 00:31

MonteR pisze:
jak już wcześniej napisałem zamiast oryginalnego 1.9S, wstawiam C20NE+T, Manta nie będzie robiona na 100% oryginał. Będzie to custom.
Wizualnie będzie jak najbardziej zbliżona do oryginału, ale np. chromowane będą tylko zderzaki, lusterka, 2 mantki i obrysówki grilla i świateł oraz obrysy szyb, reszty chromów nie zakładam... Może jak mnie kiedyś najdzie ochota to założę... leżą i jeść nie wołają...

Jeżeli chodzi o odejścia widoczne od serii to będą to przednie lampy black hella z E30 z soczewką i na tył zastanawiam się na lampami z Opla GT... więcej zmian zewnętrznych nie planuje...

Co do wnętrza to jeszcze nie jest przesądzone, przeglądam różne aranżacje wnętrz szukając pomysłu. Na pewno przednie fotele nie będą seryjne... bo ich nie mam, a te które widziałem mi nie odpowiadają... kolorystycznie kremowo-czarne na ok. 90%...
http://allegro.pl/item491942764_opel_ma ... zesci.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin CQP
Imię:
Kontakt:

Post autor: Marcin CQP » środa, 26 lis 2008, 00:44

Monter musisz jeszcze zaktualizować podpis na forum - proponuje tak "Opel Manta A- w trakcie sprzedaży"