B - ruda & YAQB - Agata & Jakub

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YAQB
Znawca Manciarstwa :)
Imię: Jakub

B - ruda & YAQB - Agata & Jakub

Post autor: YAQB » sobota, 27 mar 2010, 22:04

Witam!

Proszę Państwa oto miś, miś jest nasz od dziś ...

Na początek będzie bardzo skromnie, bo cóż tutaj się rozpisywać, jak wszyscy stali bywalcy pewnie znają auto jak własną kieszeń.

Tak czy siak, ostatecznie zakupiliśmy wymarzoną Mantę i mam nadzieję, że ta sztuka będzie wdzięcznym materiałem do odbudowy.

Pozdrawiam

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 kwie 2011, 20:08 przez YAQB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dziad1
Imię: Artur
Kontakt:

Post autor: dziad1 » sobota, 27 mar 2010, 22:40

Taaa
Dopiero kupił a już chce remont uskuteczniać.
A w planach masz może wymianę silnika na coś lepszego??
:twisted:
tak czy siak witamy
Jeżeli nią jeździsz to jest chyba ostatnia przedstawicielka na chodzie / nie wliczam czarodzieja żaby i żółtej z Konstancina jeżdżącej na co dzień po mokotowie i okolicach/
Uwaga:
teksty osoby skażone znakiem BMW.
Rozmowa z tym użytkownikiem nie ma większego sensu .

Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB

Post autor: YAQB » sobota, 27 mar 2010, 22:42

Właśnie ta żółta nie jest z KNC-ina tylko z podległej wsi - widuje ją czasem, w końcu też mieszka w okolicach Konstancina.

Co do dłubania - proszę mnie pochopnie nie oceniać, jak większość nowicjuszy na tym forum (mało się udzielam, ale siedzę już jakiś czas i widzę co się dzieje :D ).

Silnik może i będzie, ale to jest śpiewka przyszłości. Najpierw wytępię rudą, co pewnie mi zajmie czas minimum do 2011.
Awatar użytkownika
dziad1
Kontakt:

Post autor: dziad1 » sobota, 27 mar 2010, 22:46

no wiesz.... marek by sie nie ucieszył jak by sie dowiedział ze mieszka w podległej wsi:D a tak w ogóle to mieszka na wilanowskiej na podobnie brzmiącej ulicy też kiedyś mieszkał 1 manciarz ale manty już nima bo sprzedał.
Uwaga:

Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB

Post autor: YAQB » sobota, 27 mar 2010, 22:51

Żeby nie wyszło nie miło, to w próbując namierzyć gdzie "mieszka" żółta manciocha dowiedziałem się, że niby gdzieś pod konstancinem, czyli na jakieś wiosce - nota bene tak samo jak ja. Blaku chyba się załamał jak był u mnie 1-szy raz, ale próbował nie dać po sobie znać :)

Jeśli Marek (lub p. Marek - w końcu nie znam osobiście i nie wypada od razu na "Ty" wyjeżdżać) jest na forum to proszę uprzejmie wskazać mi pod jakim nickiem się kryje. Jeśli nie to może jakiś namiar? W końcu w tym rejonie raczej więcej Manciarzy nie ma ?

(Na Wilanowskiej mieszka mój szwagier hyhy).

Wracając do tematu wiodącego - chętnie nawiążę jakieś Mantowe znajomości w Warszawie i okolicach bo napewno nie jedna rzecz przy remoncie mi się przyda.
Awatar użytkownika
dziad1
Kontakt:

Post autor: dziad1 » sobota, 27 mar 2010, 22:58

jadąc od konstancina masz drogowskaz Kawenczyn na 745 do (Góry Kalwari ) na zakręcie no i w tamtej okolicy ( przy samej drodze) nie pamiętam nr .
jak odkopie nr tel w komórce to sobie przypomnę adres ja tam z pamięci jeżdżę
Uwaga:

Obrazek
Awatar użytkownika
Adaśko
Imię: Adam
Kontakt:

Post autor: Adaśko » sobota, 27 mar 2010, 23:09

Kolejny manciarski symbol zmienił właściciela. Życzę wiele powodzenia!!
Obrazek

Brakuje mi braku rdzy...
Awatar użytkownika
YAQB

Post autor: YAQB » sobota, 27 mar 2010, 23:38

Nie dziękujemy :)

Jeśli w tym roku odbędzie się jakiś zlot to będziemy się starali na niego przybyć, żeby Was poznać, aczkolwiek na pewno nie będzie jeszcze Mantą.
Awatar użytkownika
dziad1
Kontakt:

Post autor: dziad1 » niedziela, 28 mar 2010, 11:52

proponował bym jeżeli jest jeszcze na chodzie to wykonać podstawowy przegląd po zimie i cieszyć się w tym sezonie pojazdem do puki nie stanie. jeżeli zaczynasz od rozgrzebania sprzętu to.... może ci się odechcieć jak ją rozbierzesz.
to taka moja subiektywna ocena ......
Uwaga:

Obrazek
Awatar użytkownika
Blaku
Imię:

Post autor: Blaku » niedziela, 28 mar 2010, 13:00

Adaśko pisze:Kolejny manciarski symbol zmienił właściciela. Życzę wiele powodzenia!!
Wczorajszy dzień był dla mnie Adaśko naprawdę SMUTNY.
Chyba 9 lat byłem w posiadaniu "Brązowej" Manty. Ponad 120 tyś osobiscie zrobiłem. Ale wiem, ze dla niej tak będzie lepiej... YaQB - obiecał nie zrobić z niej "wiejskiego tuningu" tylko odbudować ją w "oryginale" ...

Swoją drogą jestem ciekaw ilu jest Manciarzy, ktorym udąło się z jedną Mantą "wytrzymać" podobny szmat czasu.... Pochawlcie się ....

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YAQB

Post autor: YAQB » niedziela, 28 mar 2010, 16:36

Dziad ... dlaczego z Twoich postów płynie taka dezaprobata dla czyjegoś zapału i chęci? Wydawać by się mogło, że powinniście dopingować nowicjuszy, zachęcać ich, a Twoje posty zdają się mówić "e, nie rób nic, nie warto, to się nie uda" ...

Ponad to ta Manta mechanicznie wątpię, żeby szybko "stanęła", a jak nie zatrzymam postępującej rudej, to jak już mechanicznie się zatrzyma, to blacharsko nie będzie co ratować ...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dziad1
Kontakt:

Post autor: dziad1 » niedziela, 28 mar 2010, 16:42

bo jak wjedziesz do garażu to z niego nie wyjedziesz zbyt szybko- no chyba ze masz odp ilość gotówki/ czas / kogoś kto to ogarnie/ miejsce do składowania/ i wiele innych...
co do dezaprobaty... zawsze kibicuje wszystkim tym którzy coś robią, jeżeli jeszcze nie jeździłeś i nie byłeś mantą na zlocie to spróbuj pojechać choć raz zanim ją zaczniesz doprowadzać do ideału. Taka moja sugestia nie płynąca z dezaprobaty a jedynie z doświadczenia :roll:
Uwaga:

Obrazek
Filip
Imię: Filip
Kontakt:

Post autor: Filip » niedziela, 28 mar 2010, 16:49

Ja mam swoją od 1998r. Mało tego... jest moim głównym pojazdem.
Awatar użytkownika
YAQB

Post autor: YAQB » niedziela, 28 mar 2010, 18:43

Manta to przede wszystkim marzenie mojej żony i ona nie pozwoli na to, żeby prace nagle stanęły (pomijam nieprzewidywalne zdarzenia losowe). Także będzie dobrze.

Ważne, że w to wierzymy i wiemy, że się uda a Was prosimy o więcej optymizmu i wsparcie :)

P.S. To kiedy zlot ? :twisted:
ruda
Imię:
Kontakt:

Post autor: ruda » poniedziałek, 29 mar 2010, 20:30

No czuję ,że to pora się odezwać, skoro mnie już YAQB "wywołuje")
Na "dzień dobry".... Dzień dobry :P Witam wszystkich, pozdrawiam i takie tam "słodziki" na dobry początek :P
Tak , tak, Mancia to moje wielkie marzenie, którym zaraziłam Kubka,a on zdradził poniekąd Cośki ( Corsy A) i wyszukał nam autko byśmy mogli razem "spełniać" się ( i marzenia) przy jej wspólnym remontowaniu.
Odpowiadam dziadu1 :wink: , że zaprzestawaniu w trakcie, zaniechaniu, zaniedbaniu, zniechęceniu i załamaniu mówimy stanowcze NIE))
No to tyle, jeśli chodzi o wstęp, obiecuję,że będę tu wpadać i bacznie się przyglądać dysputom a i czasem swoich uwag i komentarzy załączyć nie omieszkam. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ