B- MAGIC - Krzysiek

Tu znajdziesz zdjęcia naszych Mant! Ty również możesz zaprezentować swoją Mantę niezależnie od jej stanu.

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magic
Znawca Manciarstwa :)
Imię:

B- MAGIC - Krzysiek

Post autor: magic » niedziela, 25 wrz 2011, 14:55

Już jakiś czas temu kupiłem mantę. Samochód chyba ze dwa razy pojawił się na znanym serwisie aukcyjnym, oraz chyba raz na naszym forum.

Poprosiłem naszego kolegę o przesłanie zdjęć, i po 4 miesiącach zadzwoniłem czy mant jeszcze jest na sprzedaż. Była. Czekała na mnie.

Podjąłem decyzję i do dodania sobie animuszu wziąłem kolegę, wsiedliśmy do pociągu, po 14 godzinach byliśmy nad morzem.
Tam czekał na nas sympatyczny właściciel, pokazał auto, opisał wszystkie braki... Dobrze się targował- tzn. nie "spuścił" z ceny. Mimo że auto pozornie wyglądało na najgorsze ze wszystkich w tym czasie dostępnych, kupiłem. Trzeba tutaj zaznaczyć, że sprzedający zachował się bardzo OK, w drodze powrotnej dzwonił i pytał czy wszystko w porządku.
Z małymi przygodami wróciliśmy do domu. samochód przejechał w sumie 740 km.
Samochód był ( jest), dosyć dobrze utrzymany blacharsko. Jest sztywny i symetryczny, trzyma wszystkie kluczowe wymiary. To ze tapicerka, silnik i zawiecha do kompletnej odbudowy niespecjalnie się dla mnie liczyło...

tak wyglądał zaraz po przyjeździe

Obrazek

tutaj druga fotka zaraz po zakupie, ma już zmienione rejestracje,

Obrazek

rzeczoznawca ocenił stan samochodu, po czym orzekł:

(między innymi)

Obrazek

Tak...

wizja mojego samochodu została już jakiś czas temu przelana na papier przez naszego kolegę klubowego - Daniello. To on jest autorem tego projektu:

Obrazek

Co prawda zastanawiam się nad kolorem nadwozia, ale ten projekt jest prawie doskonały,

CDN
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
MarcinD.
Imię:
Kontakt:

Post autor: MarcinD. » niedziela, 25 wrz 2011, 17:38

no no - podoba się!!!

jednak miłość do "błyskawicy" nigdy nie mija ;)

.......no to rozpoczął się wieczny remont !!

p.s. a Daniel - jak zwykle skromny i nie pochwalił się rysunkiem -a obiecał kiedyś że jak narysuje jeszcze jakąś mantę to wrzucimy ją do galerii
Awatar użytkownika
diobol
Swój człek :)
Imię:
Kontakt:

Post autor: diobol » niedziela, 25 wrz 2011, 18:52

Widze że jak sie "ujawniamy" to można by powiedzieć że grupowo ;)
Fajnie ze w końcu pokazałeś tą Twoją maszynę , i ckoro jakiś czas temu był zakup więc na pewno coś już porobiłeś więc wklejaj fotki i czekam na efekt pracy
...razem idziemy , razem giniemy.
Daniello
Imię:
Kontakt:

Post autor: Daniello » niedziela, 25 wrz 2011, 19:13

trzymam kciuki i kibicuję. Doświadczenie w robieniu przy mantach masz więc jestem przekonany ze bedzie dobrze. Pewnie nie szybko ale na pewno dokładnie. powodzenia i czekam na relacje na bierząco.

ps. projekt i szkic byl robiony jak widać coś ponad 3 lata temu. Tym bardziej godna podziwu jest konsekwencja Magica.
Awatar użytkownika
dzem
Imię:
Kontakt:

Post autor: dzem » niedziela, 25 wrz 2011, 20:17

jakiś czas temu nie spałem pzez kilka nocy,z nerwów, że gość który się ze mną umówił ( jeszcze wcześniejszy właściciel) na konkretny termin sprzedał ją dzień przed tym terminem i strasznie mnie to męczyło jak tak można. No trudno widocznie tak miało być choć teraz trafiła w odpowiednie ręce. POZDRAWIAM i ŻYCZĘ POWODZENIA
Jeszcze troszkę i narodzi się nowa Manta " Moja MANTA"
Awatar użytkownika
globi
Imię:
Kontakt:

Post autor: globi » niedziela, 25 wrz 2011, 20:19

super szkic daniello, bardzo mi się podoba.Mam nadzieje że twoje autko będzie tak wyglądało
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » niedziela, 25 wrz 2011, 20:20

dziękuję za za słowa-
- Marcinie- chodzi o to by tego króliczka gonić, a nie złapać...
- Danielu- konsekwencja konsekwencją, a ja nie śpię po nocach, bo marzy mi się auto w kolorze pomarańczy, a czarne też chcę mieć..
- Artur- już się robi, wklejam,

A więc samochód po przyjeździe nie odbył już żadnej podróży, najpierw cieszył oko, a później został rozebrany:

Obrazek

do rozbiórki trzeba było się przygotować, niby zwykłe puszki, ale strasznie ułatwiają segregację części:

Obrazek

Przy okazji usunąłem zbędną instalację elektryczną. Największym przyjacielem są obcinaczki boczne:

Obrazek

I trochę kabli, które nie były profesjonalnie położone, już nie wrócą:

Obrazek

jak widać na zdjęciach, rozpocząłem też zdzieranie lakieru. Poprzednik właściciel ostrzegał, że na aucie jest trochę szpachli. Samochód przeszedł chyba gradobicie i został amatorsko naprawiony. Tak więc na początek dach:

Obrazek

kształt dachu daleko odbiegał od oczekiwań. Głównie za pomocą palnika i mokrej szmaty zacząłem "ściągać" blachę, potem pomagałem sobie gumowym młotkiem, ale po młotku zawsze trzeba poprawić palnikiem, tak już jest...
W każdym razie jedno z miejsc przed naprawą:

Obrazek

I po naprawie:

Obrazek

A to widok prawidłowo oczyszczonego słupka:

Obrazek

CDN
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Daniello
Imię:
Kontakt:

Post autor: Daniello » poniedziałek, 26 wrz 2011, 13:24

Magic, konsekwencja w tym, ze po kilku latach wg planów postanawiasz kupić Mante i ją zrobić wg własnego pomysłu mi już wystarcza. Koncepcje często się zmieniają z upływem czasu, to normalne. Projekt był robiony kilka lat temu, wtedy miałes taką wizję i taki szkic Ci zrobiłem, dzisiaj możesz mieć inną. Ja nawet wolałbym żeby była pomarańczowa ;P , będzie się jakoś różnić od Adaśkowej, Flave`owej albo Szpakowej?
Marcin, o wrzucenie szkicu do galerii czy gdziekolwiek, to już trzeba pytać Magica. Taki z nim miałem układ ;]
Awatar użytkownika
Adaśko
Imię: Adam
Kontakt:

Post autor: Adaśko » poniedziałek, 26 wrz 2011, 17:49

O nareszcie jeden z najbardziej zatwardziałych użytkowników tego forum z powrotem dorobił się Manty ;) Gratuluję, teraz to na pewno żona będzie miała spokój...

Magic rób na pomarańczowo!! I tak na co dzień nie będziemy się mijali. A na zlocie postawimy je obok siebie do pamiątkowego zdjęcia.

Poza tym mamy jakoś tak podobne bazy do remontu:

Obrazek
Obrazek
A nie, Twoja jest brudniejsza :twisted:

PS. Daniello, moja w sumie to do końca nie jest całkiem pomarańczowa, no może tak w 78%.
Obrazek

Brakuje mi braku rdzy...
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » poniedziałek, 26 wrz 2011, 21:43

sam nie wierzę, w to co czytam...

Czy będzie się różnić od Adaśkowej? Jeśli będzie pomarańczowa- będzie miała czarne pasy wg. projektu Daniello. Będzie miała tuningowane zderzaki plastikowe ( przód), podobnie jak Adaśko dokładkę dolną pod zderzak (kupiona na 2 lata przed mantą, wg zaleceń projektowych), tylny spoilerek na klapie dodaje uroku, ale o tym będę jeszcze rozmawiał z Daniello.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Moćk
Imię: Maciek
Kontakt:

Post autor: Moćk » środa, 28 wrz 2011, 10:22

bardzo ladny i mocno przemyslany projekt. Podoba mi sie podejscie do tematu. Kupiles juz do niej wszystkie potrzebne graty i detale?
Lemming of the BDA
Filip
Imię: Filip
Kontakt:

Post autor: Filip » środa, 28 wrz 2011, 19:23

Gratuluję Magic powrotu do grona manciarzy. Ale się robi dziwnie ... co raz mniej mant, co raz większe ceny, szczęśliwi ci którzy robili zapasy za młodu :)
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » czwartek, 29 wrz 2011, 22:37

Filip pisze:Gratuluję Magic powrotu do grona manciarzy. Ale się robi dziwnie ... co raz mniej mant, co raz większe ceny, szczęśliwi ci którzy robili zapasy za młodu :)
Dzięki, tak masz rację. Ja moje zapasy rozsprzedałem, i teraz za to płacę w sensie dosłownym i w przenośni... właśnie wróciłem z garażu
Moćk pisze:bardzo ladny i mocno przemyslany projekt. Podoba mi sie podejscie do tematu. Kupiles juz do niej wszystkie potrzebne graty i detale?
Przemyślany- jeszcze nie znacie wszystkich moich zamiarów, ale to prawda- bezsenne noce, godziny spędzone na wyszukiwaniu materiałów, zbieranie zdjęć, wymyślanie koncepcji... Nie mam jeszcze wszystkiego, brak mi świateł, foteli recaro, skrzyni i klimatyzacji.
Awatar użytkownika
Def
Imię:
Kontakt:

Post autor: Def » piątek, 30 wrz 2011, 00:10

Moćk pisze:bardzo ladny i mocno przemyslany projekt. Podoba mi sie podejscie do tematu. Kupiles juz do niej wszystkie potrzebne graty i detale?
A to jest wykonalne wogóle?
Gratuluję zakupu. Pościg oficjalnie rozpoczęty :)
Awatar użytkownika
Moćk
Imię: Maciek
Kontakt:

Post autor: Moćk » piątek, 30 wrz 2011, 13:08

Pewnie, że wykonalne. Ja mam w garażu i w piwnicy wszystkie detale do odbudowy Ascony B Sport. Parę lat zajęło mi szukanie fabrycznie nowych lub używanych, ale w super stanie podzespołów i elementów wyposażenia. Także wiem na czym ta zabawa polega ;)
Lemming of the BDA
ODPOWIEDZ