Rekord C qp

Tu znajdziesz zdjęcia Opli użytkowników tego forum. W tym dziale prezentujemy nasze projekty. Dołącz do galerii niezależnie od stanu auta.
Zamieszczamy tu zdjęcia Opli do 1982r produkcji

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czaki
Swój człek :)
Imię:

Rekord C qp

Post autor: czaki » poniedziałek, 16 lis 2020, 18:47

Historia jak w większości z moimi autami. Najpierw trzeba było się napatrzeć żeby się zabujać w tej linii . I tak się stało jakieś 8 lat temu , jak robiłem blacharkę w coomodorze a kumpla . Później przemyślenia , kalkulacje i tak oto jest. Co prawda niedługo minie rok jak go kupiłem , ale ponieważ pracę idą bardzo powoli nie odczuwam jakiś szczególnych wyrzutów sumienia w związku z tym że pokażę go dopiero teraz.
Trafił mi się samochód już po blacharce i lakierniku. Kolor czarny co prawda nie był moim marzeniem , ale pasuje do wszystkiego. Długo rozważałem zakup tego auta ,ale po rozmowie z właścicielem okazało się że jest to auto do zakupu którego przemierzałem się jakieś parę lat wstecz . Samochód już wtedy miał wyspawaną blachę , i wszystko było dokładnie widać . Najważniejsze jest to że jedyna ingerencja dotyczyła progów i tylnych nadkoli . Podłoga , podłużnice , słupki fartuchy i ogólnie to wszystko co lubi być zeżarte w starych oplach , tu jest oryginalnie zachowanie .Oryginalnie rekord był brązowy z winyl-dachem. Negocjowałem wtedy cenę , po czym właściciel nagle się wycofał ze sprzedaży. Jak się okazało sprzedał go facetowi który pomalował go na czarno i wsadził silnik IS od bmw ,po czym wsadził do garażu na parę lat . Ale ta wiedza utwierdziła mnie w przekonaniu że trzeba to auto kupić. Generalnie poza feralnym silnikiem auto kompletne w 95% . Przynajmniej jak na razie wszystko na to wskazuję ,bo był to zakup pudełkowy. Czyli nadwozie , plus cała masa pudeł ,kartonów, zawiniątek i woreczków.
Załączniki
DSCN9954.jpg
Z dnia zakupu
DSCN9953.jpg
DSCN9800.jpg
Tak się wygląda na dzień dzisiejszy
DSCN9797.jpg
DSCN9233.jpg
Podłoga w oryginale
MarcinD.
Znawca Manciarstwa :)
Imię:
Kontakt:

Re: Rekord C qp

Post autor: MarcinD. » poniedziałek, 23 lis 2020, 11:28

fajny Reksio...
:mrgreen:
Never believe the guy next to you at Esso bar, when he's talking about his 160hp 2.2E "by little tricks".
Harri Salminen
Awatar użytkownika
Def
Imię:
Kontakt:

Post autor: Def » czwartek, 26 lis 2020, 21:01

Ale super ten lakier :) Ja bym go całego zastretchował, żeby się nie porysował :)
Takim czarnym bym jeździł !
Commodore A GS 2,8l 1968r.
Etap 0.1 - reanimacja układu zasilania paliwem
Awatar użytkownika
czaki
Imię:

Post autor: czaki » czwartek, 26 lis 2020, 22:26

Takim będę jeździł. Nie mam zamiaru lakieru ruszać .No chyba że jakaś polerka z woskowaniem. Teraz pracuję pomalutku nad układem napędowym. I ogólnie szeroko pojętą mechaniką.
ODPOWIEDZ