Rekord C qp

Tu znajdziesz zdjęcia Opli użytkowników tego forum. W tym dziale prezentujemy nasze projekty. Dołącz do galerii niezależnie od stanu auta.
Zamieszczamy tu zdjęcia Opli do 1982r produkcji

Moderatorzy: dziad1, YAQB

Awatar użytkownika
czaki
Swój człek :)
Imię:

Re: Rekord C qp

Post autor: czaki » niedziela, 17 kwie 2022, 22:04

No to klasyczna felga . Wyglada dobrze , ale mi się wydaje że 17 cali to trochę za dużo jak na nasze auta. Ja zakładam że 15 cali to max. No ale mogę się mylić .Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Wrzuć jakies fotki ;)
Awatar użytkownika
v264
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię: Gienek

Post autor: v264 » niedziela, 24 kwie 2022, 18:01

Mam w garażu niby docelowe 17x7,5 et20
Założyłem jedną na sucho z przodu i nie można skręcić kół na max. Np. skręcając w lewo lewa felga od wewnątrz uderza w wahacz od tyłu. Gdy dokładam dystans to jest ok. ale wtedy felga wystaje za obrys.
wyszło mi, że 17x6.5 to max.
Awatar użytkownika
czaki
Imię:

Post autor: czaki » niedziela, 24 kwie 2022, 18:59

No musisz pamiętać że mierzenie na sucho to jedno , inna sprawa jak auto jedzie. zawieszenie pracuje , to też niektóre odlegółości się skracają. To trudny temat. Ja chciałem mieć baloniaste opony na stalowych felgach i tak zrobiłem . Ale długo się zsatnawiałem jak dobrać rozmiar. Ostatecznie znalazłem w necie fotki rekorda sprinta na których było widać wyniar opony i takie też soie kupiłem.Ale mam inne felgi i też 100% pewności nie mam że po włożeniu silnika nie zacznie gdzieś przycierać jak zawieszenie usiądzie. No a jak u ciebie felga wystaje to też kicha bo będzie ranty błotników przycierać.
Awatar użytkownika
magic
Znawca Manciarstwa :)
Znawca Manciarstwa :)
Imię:

Post autor: magic » sobota, 25 cze 2022, 09:04

Def pisze:
poniedziałek, 11 kwie 2022, 09:28
Daj znać koniecznie jak wyjedziesz czy warto tak wyklejać podłogę po całości.
\\warto. Ja mam i słyszę jak szybki drżą w dodatkowych zegarach, co jest denerwujące.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
ODPOWIEDZ