Ascona B 2,0

Tu znajdziesz zdjęcia Opli użytkowników tego forum. W tym dziale prezentujemy nasze projekty. Dołącz do galerii niezależnie od stanu auta.
Zamieszczamy tu zdjęcia Opli do 1982r produkcji

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
baro
Znawca Manciarstwa :)
Imię: Bartek

Ascona B 2,0

Post autor: baro » wtorek, 09 gru 2014, 13:37

A Wiec tak. Witam was wszystkich przedstawiam wam moją aśke kupiłem ją w tamtym roku w czerwcu. Miała zostać rozebrana i pocięta, dowiedziałem się o niej od kolegi pojechałem obejrzałem i mi się jej żal zrobiło, że takie fajne kultowe autko ktoś chce pociać tylko dla tego ze już mu się znudziło i niema zamiaru płacić za nie ubezpieczenia. No i kupiłem. Koła dostałem do niej takie zwykłe brzydkie koniczynki na starych zimówkach, przyjechałem po nią z akumlatorem, trochę trzabyło przejżeć przed powrotem z Krakowa do domu daleko nie było (około 20km) poprzedni właściciel tez pozdejmował z niej pare rzeczy, miała zderzaki mantzla i progi i brewke taką :D :D ja dostałem czarne zderzaki :D troche ja przemyśliśmy bo stała pod drzewem z 2 lata założyliśmy akumlator no i odpaliła :D Po przyjeździe do domu wjechałem na kanał pooglądałem podłoga całkiem całkiem podłużnice całe :D do zrobienia doły drzwi pas przedni taki pomięty ,maska miała wygnita dziurę zajołem się tym i caly czas nią jeździłęm :D w reće mi wpadły nawiercane tarcze założylem :D szały niema ale są :D noi tamtej zimy miałem ją rozbierać malować spawać bo napewno cos tam sie znajdzie, lecz niestety wypadek samochodowy w którym złamałem kregosłup i utraciłem władzę w nogach pokrzyżował moje plany, ale tylko na tamten rok. Z racji ze jestem teraz inwalidą jeżdzę sobie wózeczkiem i mam duuuzo czasu bo od wypadku niemam możliwości powrócic do zawodu. To mam w planach sobie pomału po troszku cos z tym wozidełkiem mojim robić z pomocą kolegi :D W planach jest rozebrać cały wóz, budę wyczyścić do gołego po uzupelniać gdzie jej ubyło po wymieniać co konieczne. W planach też jest przerobienie na automat bo manualem już nie pojeżdżę dzięki koledze Misza i paru innym którzy nawet o tym nie wiedza bedzie mi to dane :D pewnie myślicie sobie jak on do holery chce jeździc jak nogi mu nie działają? A wiec zrobię taką dzwignię na wysokości dzwigni od skrzyni, którza to po odepchnieciu w przód bedzie wciskać pedał hamulca a po przyciagnieciu do siebie bedzie dodawać gazu :D.
A teraz troche fotek które mam od kąd mam aśke :D
To fotki z dnia zakupu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na chwilę obecną auto stoji znów na krzyżach tych ładnych ma dziurawy tłumik końcowy i do poczatku tego miesiaca było dupowozem mojej dziewczyny, ale nastały chłodne i brzydkie dni ascona jeździ głównie na LPG bo z gaźnikiem to osobna historia odpali ale chodzi jak ruski czołg :D. wplanach i tak jest wtrysk :D Drogą zakupu kupiłem też jakis padnięty silnik 2,2 z rekorda i mam zamiar z niego pozyskać parę organów wewnętrznych. Ale o ty wkrótce, zdjecia i inne relacje z placu boju będę dodawał na bieżąco :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 09 gru 2014, 23:15 przez baro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czarek
[']
[']
Imię:
Kontakt:

Re: Ascona B 2,0

Post autor: czarek » wtorek, 09 gru 2014, 21:57

pewnie fajna asci... ale nie wiele widac z tych mini fotek a odnośnik jest na strone a nie fotki....
Obrazek
ŻABA I i ŻABA II = Mantzel Evo 2 sztuki...
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » wtorek, 09 gru 2014, 21:59

to gratulujemy. Będę kibicował temu projektowi.

P.S. I pies w ubranku, podoba mi się.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Awatar użytkownika
baro

Post autor: baro » wtorek, 09 gru 2014, 22:28

no tamten serwer umarl z fotkami musze je odzyskać wrzuce większe!!
Awatar użytkownika
baro

Post autor: baro » wtorek, 09 gru 2014, 23:15

zdjecia poprawione :D
Awatar użytkownika
magic
Imię:

Post autor: magic » środa, 10 gru 2014, 20:21

w sumie to chyba nie masz daleko do mnie, wiec jakby co to możesz przyjechać w razie W.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Awatar użytkownika
dziad1
Imię: Artur
Kontakt:

Post autor: dziad1 » środa, 10 gru 2014, 20:36

baro pisze:A Wiec tak. Witam was wszystkich przedstawiam wam moją aśke kupiłem ją w tamtym roku w czerwcu. Miała zostać rozebrana i pocięta, dowiedziałem się o niej od kolegi pojechałem obejrzałem i mi się jej żal zrobiło, że takie fajne kultowe autko ktoś chce pociać tylko dla tego ze już mu się znudziło i niema zamiaru płacić za nie ubezpieczenia. No i kupiłem. Koła dostałem do niej takie zwykłe brzydkie koniczynki na starych zimówkach, przyjechałem po nią z akumlatorem, trochę trzabyło przejżeć przed powrotem z Krakowa do domu daleko nie było (około 20km) poprzedni właściciel tez pozdejmował z niej pare rzeczy, miała zderzaki mantzla i progi i brewke taką :D :D ja dostałem czarne zderzaki :D troche ja przemyśliśmy bo stała pod drzewem z 2 lata założyliśmy akumlator no i odpaliła :D Po przyjeździe do domu wjechałem na kanał pooglądałem podłoga całkiem całkiem podłużnice całe :D do zrobienia doły drzwi pas przedni taki pomięty ,maska miała wygnita dziurę zajołem się tym i caly czas nią jeździłęm :D w reće mi wpadły nawiercane tarcze założylem :D szały niema ale są :D noi tamtej zimy miałem ją rozbierać malować spawać bo napewno cos tam sie znajdzie, lecz niestety wypadek samochodowy w którym złamałem kregosłup i utraciłem władzę w nogach pokrzyżował moje plany, ale tylko na tamten rok. Z racji ze jestem teraz inwalidą jeżdzę sobie wózeczkiem i mam duuuzo czasu bo od wypadku niemam możliwości powrócic do zawodu. To mam w planach sobie pomału po troszku cos z tym wozidełkiem mojim robić z pomocą kolegi :D W planach jest rozebrać cały wóz, budę wyczyścić do gołego po uzupelniać gdzie jej ubyło po wymieniać co konieczne. W planach też jest przerobienie na automat bo manualem już nie pojeżdżę dzięki koledze Misza i paru innym którzy nawet o tym nie wiedza bedzie mi to dane :D pewnie myślicie sobie jak on do holery chce jeździc jak nogi mu nie działają? A wiec zrobię taką dzwignię na wysokości dzwigni od skrzyni, którza to po odepchnieciu w przód bedzie wciskać pedał hamulca a po przyciagnieciu do siebie bedzie dodawać gazu :D.
A teraz troche fotek które mam od kąd mam aśke :D
To fotki z dnia zakupu
przepraszam nie mogłem sie opanować :D0:30 do końca
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fWlfG24Uix4[/youtube]
Popraw to troche :D
Uwaga:
teksty osoby skażone znakiem BMW.
Rozmowa z tym użytkownikiem nie ma większego sensu .

Obrazek
Filip
Imię: Filip
Kontakt:

Post autor: Filip » środa, 10 gru 2014, 21:02

A tam, będzie poprawiać. Wszyscy wiedzą o co chodzi. Ascona fajna.
Awatar użytkownika
baro

Post autor: baro » środa, 10 gru 2014, 21:22

A tam fajna, jest jaka jest trzeba ją porobić. magic Skąd jesteś w razie W ? Mam tu na miejscu kolegę starego manciarza i kadeciarza pewnie niektórzy znają wiec damy rade ale kontaktów nigdy za wiele ;-)
Ostatnio zmieniony środa, 10 gru 2014, 21:33 przez baro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ROBERT
Imię:

Post autor: ROBERT » wtorek, 16 gru 2014, 08:29

Fajne auto.
Mi osobiście z oplami to zaczęło się przez Aśkę A mojego kumpla.
A taka, jak Twoja podobała mi się i prawie kupiłem. Niebieski metalik, koniczyny z ringami i kapslami, czarne wnętrze i 3 ramienna kiera ze srebrnymi ramionami, jak w Mancie GT/E, czarne zderzaki i chromy wokół bocznych szyb, silnik 1,9. Tylko ksiądz, od którego chciałem auto kupić zdążył silnik uszkodzić :evil: I tak skończyłem na Mancie :lol:
Widzę, że trzyma się kupy. Rób ją pomału i z głową. Niech jeździ i cieszy.
Więcej fotek bym chętnie pooglądał.
ROBERT.

Obrazek
Awatar użytkownika
globi
Swój człek :)
Swój człek :)
Imię:
Kontakt:

Post autor: globi » piątek, 19 gru 2014, 14:38

Ale się przy niej orobiłem,oczywiście u poprzedniego właściciela Tomka
Awatar użytkownika
baro

Post autor: baro » piątek, 19 gru 2014, 20:06

globi pisze:Ale się przy niej orobiłem,oczywiście u poprzedniego właściciela Tomka
Wspominał cały dzien w dniu zakupu u niego prze siedziałem tyle miał wspomnień i opowieści, musze się do niego jeszcze wybrać bo ma jeszcze pare fajnych gratów do niej. Po za tym bardzo dużo o tobie kolego dobrych słów słyszałem, lecz niestety nie znamy się osobiście. Pozdrawiam ;-)
fliglbaum
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię:

Post autor: fliglbaum » piątek, 19 gru 2014, 21:56

Tarcze hamulcowe w Twoim nowym nabytku wygladaja bardzo znajomo :)
a Tomek to zaiste ciekawy czlowiek
Awatar użytkownika
baro

Post autor: baro » piątek, 19 gru 2014, 22:00

Tarcze też od tomka tylko innego pewnie sie znacie. Ogólnie to w temacie starych opli to znam chyba z 3ech tomków z okolic Krakowa :lol: :lol: :lol:
fliglbaum
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię:

Post autor: fliglbaum » sobota, 20 gru 2014, 08:54

ja tez :)
ODPOWIEDZ