Opel Commodore A GS '68 2,5l Defa

Tu znajdziesz zdjęcia Opli użytkowników tego forum. W tym dziale prezentujemy nasze projekty. Dołącz do galerii niezależnie od stanu auta.
Zamieszczamy tu zdjęcia Opli do 1982r produkcji

Moderatorzy: dziad1, YAQB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magic
Znawca Manciarstwa :)
Imię:

Re: Opel Commodore A GS '68 2,5l Defa

Post autor: magic » niedziela, 06 wrz 2020, 14:11

Def pisze:
środa, 15 lip 2020, 09:07

W walizce jest coś, czym się aktualnie zajmuję w tak zwanym międzyczasie. Jest to zalążek prototypu sterownika mieszkaniowego typu smart, bardzo taniego, pracującego w chmurze z urządzeniami mobilnymi lub lokalnie w mieszkaniowej sieci bezprzewodowej. Lub przezroczyście, jeśli lokator ma w dupie rozwiązania smart.
Tak to jest, jak się człowiek naczyta bibliografii ludzi, którzy chcieli zmieniać świat :mrgreen:
Pozdro,
Def
To bardzo ineterujące co piszesz, kiedyś się zajmowałem domami inteligentnymi, kolega zajmował sie programowaniem, ja hardware. Szkoda , że nie wypaliło.
Manta się nie psuje, tylko jak każdy sportowy wóz wymaga drogich i częstych serwisów.
Awatar użytkownika
Def
Imię:
Kontakt:

Post autor: Def » niedziela, 13 wrz 2020, 14:54

Cześć, korzystając z tego, że wysprzątałem garaż, nagrałem film i wrzuciłem na YT.
Mam nadzieję w ten sposób zyskać jakieś wskazówki, ciekawe kontakty do zakładów, choćby do regeneracji aparatu zapłonowego.
Jak będzie zainteresowanie, to pójdzie dalej. Jak pójdzie dalej, to nie będzie shitu reklamowego, to nie jest robione dla pieniędzy.
To ma trochę pokazać, że każdy może mieć swojego strupa w garażu, bo ostatnie publikacje na YT niekoniecznie o tym świadczą, sami ekstremiści 🙂
Wybaczcie amatorskie niedoróbki, tak już będzie, mam półmrok w tym garażu.

Wiem, że pomożecie. Mniej-więcej wiem z grubsza co robić w tych prostych zagadnieniach, ale może jakieś nowe jeszcze kontakty się objawią. Do remontu do zawodowców każdy może wstawić, jak nie ma obciążonego BIKu, a tu nie o to chodzi :D

https://youtu.be/A4SZz0uOy0Y

Pozdrówka
Def
Commodore A GS 2,8l 1968r.
Etap 0.1 - reanimacja układu zasilania paliwem
Awatar użytkownika
czaki
Swój człek :)
Imię:

Post autor: czaki » poniedziałek, 14 wrz 2020, 07:13

No filmik fajny ,i wiadomo że fura też , ale nie ma w nim nic o paczce wysłanej do poznania ;)... Ale co do poruszanych zagadnień to nie wiem czy jest sens oddawać te wszystkie drobne elementy do piaskowanie , tym bardziej że rozważasz ocynk. Takie pierdoły bardzo łatwo czyści się ręcznie. Po piaskowaniu zostaje dość chropowata powierzchnia co sprawia że ocynk jest matowy i łatwo łapie bród. Natomiast jeśli będziesz malował to wtedy jest lepsza przyczepność . Ja osobiście bym to poczyścił ręcznie i pomalował na czarno. Luz na pompie wody sprawdź jak zdejmiesz koło pasowe bo przecież ono jest luźne w tej chwili. Może pompa wody nie ma żadnego luzu.Podobnie z aparatem zapłonowym. Jeśli nie ma luzów to nie ma potrzeby regenerować. Jeśli jednak to ja wysyłałem do: http://www.jettro.pl/aparaty-zaplonowe.htm , bo nic innego nie znalazłem . Ale niestety nie jestem do końca zadowolony z ich usług , więc może ktoś poleci kogoś lepszego , albo gdzieś bardziej w twoich stronach.
Awatar użytkownika
czaki
Imię:

Post autor: czaki » poniedziałek, 14 wrz 2020, 17:20

Sprostowanie : właśnie odebrałem paczkę :) Dzięki!!
Awatar użytkownika
Def
Imię:
Kontakt:

Post autor: Def » wtorek, 15 wrz 2020, 21:51

czaki pisze:
poniedziałek, 14 wrz 2020, 07:13
No filmik fajny ,i wiadomo że fura też , ale nie ma w nim nic o paczce wysłanej do poznania ;)...
Panie, to przez covid :)

Czaki!
Cenna uwaga o piaskowaniu a potem cynkowaniu, dziękuję.
Cenny namiar na regenerację aparatów zapłonowych.
Koło pasowe na pompie siedziało sztywno, namęczyłem się, żeby ściągnąć.
Dzięki za pomoc, jak coś będziesz potrzebował z ebay.de to możesz znowu na mnie liczyć, za kolejne pół roku paczka będzie u Ciebie :mrgreen:

Dziękuję Magicowi za wrzucenie cennych porad odnośnie odkamieniania i aparatu zapłonowego, no i za pożyczenie zestawu pompa + flansza !

Dzięki Marcinowi BCC za biezące konsultacje.
To tak z grubsza, bo kilka osób się ze mną kontaktowało.

Podsumowanie jest takie, że otrzymałem sporo wskazówek i cel w jakimś stopniu został osiągnięty. Film jest pierwszy i lamerski (nie piszcie że nie) ale obejrzało go przez dwa dni ponad sto osób.
Trochę jestem spięty, że powinienem robić, żeby choć dla tych 9 subskrybentów coś jeszcze kiedyś wrzucić.

Pozdrówka!
Def
Commodore A GS 2,8l 1968r.
Etap 0.1 - reanimacja układu zasilania paliwem
ODPOWIEDZ